A Magyar Labdarúgó Szövetség elnöksége több fontos változtatásról is döntött legutóbbi ülésén. Az egyik leglényegesebb, hogy a következő 2020/2021-es szezontól maximalizálják az OTP Bank Ligában szereplő csapatok keretét.

Az MLSZ elnöksége a 2020/2021-es idénytől 25 főben határozta meg a játékoskeretek maximális méretét az OTP Bank Ligában, annak érdekében, hogy csökkenjen a csapatoknál alkalmazásban lévő, de keveset szerepeltetett labdarúgók száma. A 25-ös keret kizárólag U19-es vagy fiatalabb korú játékosokkal növelhető. A korábbi stratégiai törekvések jegyében növekszik a hazai és a fiatal játékosok ösztönzése, illetve az új a szabályozás a kluboknál korlátozza a játékosok összesített bértömegét.

A következő szezon – melyben továbbra is tizenkét csapat szerepel – alig két héttel az Európa-bajnokság londoni döntője után, augusztus 1-én rajtol és a 16. fordulóval, december 12-én ér véget.

A másodosztályú pontvadászat rendje lényegében változatlan marad: a húsz csapatos NB II. továbbra is a fiatal tehetséges hazai labdarúgóknak adhat kibontakozási lehetőséget. A bajnokságban résztvevő csapatoknak a mérkőzéseikre legalább egy U20-as játékost kell szerepeltetniük.

A Magyar Kupában is jelentősek lesznek a változások a következő szezonban. Igazi klasszikus kuparendszerré alakul át a férfi Magyar Kupa 2020-ban rajtoló idénye, hiszen minden körben egy mérkőzésen dől el a továbbjutás, minden esetben az alacsonyabb osztályú csapat a pályaválasztó. Újrajátszás továbbra sincs: döntetlen esetén hosszabbítás és büntetőpárbaj zárhatja le a továbbjutás kérdését. A professzionális csapatok a 6. fordulóban, a legjobb 128 között csatlakoznak a mezőnyhöz és kiemeltként egymással nem találkozhatnak. Az első forduló időpontja egyébként július 29., szerda, míg az OTP Bank Liga és Merkantil Bank Liga csapatai egy hétvégén, szeptember 19-én csatlakoznak, ami azt jelenti, hogy az ország 32 pontján (jellemzően kis településeken) élőben láthatják a szurkolók a legjobb magyar csapatokat. A döntőt a Puskás Arénában rendezik, 2021. május 19-én, a kupagyőztes pedig csatlakozik a nemzetközi kupák mezőnyéhez.

A Kedvezményes Pályaépítési Program keretében az MLSZ 2012-2019 között 123 kispályát épített országszerte, elsősorban hátrányos helyzetű településeken, melyek önkormányzatainak csupán a költségek tíz százalékát kellett biztosítania. A tavalyi pályázati felhívást követően – a korábbi hat pályázati ütemhez hasonlóan – ebben a kedvezményes formában létesül 20 településen egy-egy, az örömfocit szolgáló létesítmény. Az ütemezés alapján a pályák már 2020 tavaszán elkészülhetnek.