Idegenbeli ponttal kezdte meg szereplését az NB II nyugati csoportjában a Kaposvári Rákóczi második csapata. A zöld-fehérek Szombathelyen léptek pályára, és 1-1-es döntetlent értek el. Gólunkat Haruna szerezte a 91. percben.

A találkozó első részében csak ismerkedtek egymással a csapatok, említésre méltó esemény nem történt a gyepen. Ezután a hazaiak erősítettek bele, és dolgoztak ki helyzeteket. A 20. percben Farkas végzett el szabadrúgást, az üresen álló Kulcsárhoz passzolt, aki 15 méterről, nem sokkal lőtt mellé. A 41. percben ismét az ex-kaposvári Kulcsár veszélyeztetett szabadrúgásból#!# 23 méterről vette célba a bal alsó sarkot, Horváth kapus bravúrral védett.

A második félidőre is maradtak izgalmak. A 61. percben Katona lőtt balról, 18 méterről, a jobb alsó sarokba tartó labdát Gőcze magabiztosan fogta. Öt perccel később megszerezte a vezetést a hazai együttes#!# bal oldali bedobás után Szakály A. elé került a labda, aki kicselezte védőjét, elfektette Horváth kapust, majd a kapu jobb oldalába továbbított. 1-0
A Rákóczi II. nem hagyta annyiban a dolgot, és a 72. percben Katona lőtt balról, a tizenhatos csücskéről. Gőcze vetődve védett, két percre rá pedig Böjte jobb oldali szabadrúgását Major csúsztatta mellé. A 78. percben, jobb oldali beadás után Haruna fejelte oda a labdát Mustaphának, aki ziccer-helyzetben lőtt, Gőcze viszont szinte hihetetlen módon hárítani tudott. Három perc múlva Bőle bombázott fölé 25 méterről.
A 91. percben összejött a megérdemelt egyenlítés#!# Haruna lépett ki a védők között, majd a kifutó Gőcze mellett a kapu bal oldalába lőtt. 1-1
A látottak alapján reális eredmény született.
Szombathelyi Haladás II. – Kaposvári Rákóczi FC II. 1-1 (0-0)
Szombathely, 250 néző. V.#!# Kiss N.
Haladás II.#!# Gőcze – Zsirai (Németh M., 64.), Devecseri, Nagy Z. (Jagodics, 80.), Farkas M. – Szeles, Szakály, Hanzl, Horváth D. – Kulcsár K. (Dallos, 84.), Gyurján. Edző#!# Tóth László
Rákóczi FC II.#!# Horváth L. – Fenyvesi, Major, Vadas, Laczkó (Földes, 70.) – Kirchner (Katona, 46.), Böjte, Böröczky, Bőle – Haruna, Horváth Á. (Mustapha, 46.).  Edző#!# Barna László
Gólszerzők#!# Szakály (66.), illetve Haruna (91.)
Sárga lap#!# Horváth D. (53.), Detre (61.), Farkas M. (67.), Kulcsár K. (82.), illetve Major (18.), Horváth Á. (45.)

Tóth László#!# – Fájó, hogy a kilencvenkettedik percben kiegyenlített az ellenfél, de megérdemelt a kaposváriak pontszerzése.
Barna László#!# – Sok mindenen kell még javítanunk, úgy az erőnléten, mint az összjátékon, hogy eredményesebben futballozzunk. Ennek ellenére örülök, hogy egy pontot elvittünk Szombathelytől.