Kálmán Szilárd és Harsányi Dániel találatainak köszönhetően nyert az Ercsi Kinizsi SE otthonában csapatunk, amely így továbbjutott a MOL Magyar Kupa első fordulójából.

A Fejér megyei első osztályra készülő Ercsi Kinizsi SE otthonában léptek pályára labdarúgóink a MOL Magyar Kupa első körében. Horváth Rudolf, együttesünk vezetőedzője több helyen változtatott a szerdai bajnokihoz képest, hiszen a kapuban Mikler Dániel kezdett, míg bekerült a kezdőcsapatba Kálmán Szilárd, Grabarics Máté, Zólyomi Dávid és a sérüléséből felépült Pintér Norbert is.

Hatalmas szélben és emellett igen nagy hőségben kezdődött a találkozó Kálmán Szilárd veszélyes lövéseivel kezdődött, középpályásunk a tizenhatodik percben már majdnem gólt is ünnepelhetett, hiszen egy remek kiugratás után átemelte a kifutó kapuson a labdát, ami a bal kapufára vágódott, majd végig gurult a gólvonalon, majd végül felszabadítottak a hazaiak. Az első ivószünet után Böndi Ádám beadására Pintér Norbert érkezett remekül, három méterről vette célba a bal alsót, Andrejev Illés földöntúli bravúrral ért le a sarokba, majd két perc múlva Zvara Dávid életerős átlövését is védte. Együttesünk labdabirtoklási fölénye a félidő utolsó percében értett góllá: Pintér Norbert szögletét követően Kálmán Szilárd tizenöt méterről belsőzte kapura a labdát, a lövésbe szerencsétlenül ért bele Andrejev kapus, így az becsorgott a bal alsóba.

A fordulást követően nagy energiát mozgattak meg a hazaiak, ennek pedig öt perc múlva meglett az eredménye: egy szépen felépített támadás végén Hujber Ádám bal oldali beadására Jerzsabek Botond érkezett, aki két méterről felejt a bal felső sarokba. Sokáig viszont nem örülhettek a Fejér megyeiek, két perccel később ugyanis Pintér Norbert oldalszabadrúgását követően az előrehúzódó Harsányi Dánielről vágódott a kapuba a labda. A következő igazán nagy lehetőségre a 75. percig kellett várni, ekkor Mayer Milán sarokkal tette a labdát Pintér Norbert elé, aki tizenöt méterről csak kevéssel lőtt a jobb alsó mellé, négy perc múlva pedig Tóth Krisztián akadályozta meg a gólszerzésben, hiszen támadónk hiába gurította el a kapus mellett a labdát, a védő az utolsó pillanatban kivágta azt a kapu előteréből.

A hajrá izgalmasan alakult, hiszen a lelkesen futballozó Ercsi, amely minden dicséretet megérdemel az utolsó pillanatig ment előre az egyenlítésért, de maradt a kettő-egy. Ezzel pedig csapatunk továbbjutott a második fordulóba.

Horváth Rudolf: – Mindenképp szerettünk volna javítani a két vereségünk után. Úgy gondolom, a helyzetek alapján nagyobb arányú győzelmet kellett volna aratnunk, de sokat elhibáztunk, így egy kicsit szorosnak tűnik a végeredmény. Minden győzelmet meg kell becsülni, még akkor is, ha az a Magyar Kupán esik. A siker önbizalmat kell, hogy adjon és segít abban, hogy még jobban összerázódjon a társaság, illetve segít abban, hogy jó hangulatban tudjunk készülni a Teskánd elleni bajnokira, ahol szintén szeretnénk megszerezni az első sikert.

Ercsi Kinizsi SE (Fejér megyei I.)–Kaposvári Rákóczi FC (NB III. Nyugati csoport) 1–2 (0–1)

Ercsi, 200 néző. V.: Sipos T. (Molnár I., Frank V.).

Ercsi Kinizsi SE: Andrejev I. – Tóth K., Mónus M., Neuvert Á., Hujber Á. – Lak I. (Váradi K., a 79. percben), Holentoner E. – Hodula M., Kun B., Csányi D. (Rebők I., a 61. percben) – Jerzsabek B. Vezetőedző: Lieber Károly.

Kaposvári Rákóczi FC: Mikler – Zólyomi (Borbély Á., az 54. percben), Gál, Harsányi, Böndi – Zvara, Grabarics (Horváth B., az 54. percben) – Ekker, Kálmán Sz. (Mayer Máté, a 76. percben), Pintér N. (Kovács L., a 88. percben) – Mayer Milán. Vezetőedző: Horváth Rudolf.

Gólszerzők: Jerzsabek B. (az 50. percben), illetve Kálmán Sz. (a 45. percben), Harsányi (az 52. percben).

Sárga lap: Jerzsabek B. (a 40. percben), illetve Gál (a 61. percben)

Továbbjutott: a Kaposvári Rákóczi FC.