A Kaposvári Rákóczi utánpótlásának U13-as és az U15-ös korosztályai szép győzelmeket arattak az Üstökös Győr csapatai ellen az elmúlt bajnoki fordulóban. Az NB I-es országos pontvadászatban szereplő U17-es és U19-es gárda is kikapott, az NB II-es szomszédvári rangadókon viszont a Rákóczisok ünnepelhettek.  Az U12-esek ugyancsak jól teljesítettek, Bajáról hozták el a három pontot.

NB I-es utánpótlás bajnokság

U19 Kaposvári Rákóczi -Videoton-Puskás Akadémia 0-2 (0-0)
Rákóczi#!# Szűcs-Vadas, Kuckó (Nagy A.), Bodrogi, Lovász (Ballai), Bálint, Czonev, Iván, Páger, Kulcsár, Rittinger (Házi). Edző#!# Major Gábor
A mérkőzés első perceiben – a nézőtérről úgy tűnt – jogos tizenegyest nem adott meg a játékvezető a Rákóczinak. A folytatásban, a szünetig egyenlő erők küzdelme jellemezte a mérkőzést, kevés helyzettel. A második félidőben az első fehérvári gól után a vendég együttes átadta a területet a hazaiaknak, akik két hatalmas gólszerzési lehetőséget hibáztak el. Ez megbosszulta magát és a meccs hajrájához közeledve ismét betalált a Vidi. Dicséretére legyen mondva, a Rákóczi az utolsó percekig küzdött, de gólt nem sikerült rúgnia.
Major Gábor#!# Az elmúlt két mérkőzéshez képest jobban játszottunk, de sajnos a helyzeteinket nem tudtuk értékesíteni. Remélem, hogy a játékunk tovább javul majd, és akkor az eredmények sem maradnak el.

U17 Kaposvári Rákóczi – Videoton-Puskás Akadémia 1-2 (1-0)
Rákóczi#!# Sztropkó-Böjte (Weimann), Páger, Garai, Matucza, Vaszilkó, Mikola, Kirchner, Horváth Á., Mester, Bank (Németh P.). Edző#!# Richter Sándor
Gólszerző#!# Kirchner.
Amikor kijöttek a fehérvári játékosok az öltözőből és odaálltak a Rákóczisok mellé bemelegíteni, a termetüket és a fizikai adottságaikat figyelve többen azt mondogatták#!# „ez még sok is lehet…” Nos, a hazaiak rájuk cáfoltak. Nem kezdtek megilletődötten, kemények voltak, futottak, csíptek-haraptak, és több szép támadást is vezettek a vendég kapu felé. Az első félidő végén siker koronázta erőfeszítésüket, megszerezték a vezetést. Fordulás után fölénybe kerültek a fehérváriak, többet volt a labda náluk, két rúgott góljuk azonban számukra szerencsés, a Rákóczis számára elkerülhető volt. Az egy pontra rászolgált volna a Rákóczi.
Richter Sándor#!# Ezen a mérkőzésen nem érdemeltünk vereséget, a fehérváriak pedig nem érdemeltek győzelmet. Egy-nullás vezetésünk után mindkét fehérvári gól előtt nekünk kellett volna „jönni a játékkal”, de sajnos a futballhoz ez is hozzátartozik. A szegény ember és az ág esete történt velünk…

U15 Kaposvári Rákóczi-Üstökös Győr 6-0 (4-0)
Rákóczi#!# Veriga (Nagy G.)-Rafael (Törzsök), Mayer (Nagy A.), Hampuk, Vörös, Kovács A. (Vadász), Kovács B., Nagy K. (Csáki), Nagy Á. (Kiss G.), Zrinyi (Kővári), Stan. Edző#!# Bőzsöny János
Gólszerzők#!# Kovács A. 3, Vörös G., Hampuk, Mayer.
Szellemesen, ötletesen, helyenként jól játszott a Rákóczi, de az eredmény alakulásába a kettős kiállítás is szerepet játszott.
Bőzsöny János#!# Megérdemelt győzelmet arattunk.

U13 Kaposvári Rákóczi-Üstökös Győr 5-2 (3-2)
Rákóczi#!# Borsi-Csendes (Ujhelyi), Kis, Vig, Proszenyák, Prukner Á., Nagy K., Nagy L., Richter, Vörös (Orgyán), Grabarics. Edző#!# Petrók Viktor
Gólszerzők#!# Richter, Vörös, Nagy L., Grabarics, Prukner Á.
A gyorsan rúgott gól miatt a csapat megnyugodott, de majdnem ez lett a veszte. Az eredmény nem azt mutatta, ami a két csapat közötti tudásbeli különbség volt.
Petrók Viktor#!# Az eredmény nagyobb különbségű is lehetett volna, ha jobban koncentrálunk a mérkőzésen.

NB II-es utánpótlás bajnokság

Rákóczi U18-Kaposvölgye U19 7-4 (5-3)
Rákóczi#!# Vass Z.-Harsányi, Peszt, Bakos, Pajor P., Házi, Pajor G., Nagy G., Laczkó, Balogh B., Kasza. Csere#!# Závec, Tóth B., Andrasek, Kampf. Edző#!# Miovecz Zoltán
Kaposvölgye#!# Szabó-Zatykó, Tóth R., Varga R., Jutai, Hornyák, Földi, Kovács P., Zóka, Kőrösi, Androsovits. Csere#!# Magyar T., Gálfalvi, Böjtös, Kohán, Vezdényi, Horváth R. Edző#!# Ballay Péter
Gólszerzők#!# Kasza 5, Nagy G., Balogh B., ill. Kőrösi 3, Androsovits.
Jó feltételek mellett játszották a csapatok a mérkőzést. Agresszív játékkal kezdett a Nagyberki, aminek a ritmusát az első húsz percben nem tudtuk felvenni, ezalatt a vendégek 3-0-s előnyre tettek szert. Sikerült a hazaiaknak felállniuk a padlóról Kasza Balázs vezérletével fokozatosan átvették a játék irányítását, ami gólokban is megmutatkozott. A második félidőben a Nagyberki újítani már nem tudott, a Rákóczi viszont pontos kontráival tovább növelte előnyét.
Miovecz Zoltán#!# Szégyenteljes és elfogadhatatlan számomra, ahogy a bemelegítést végezték játékosaim. Az első húsz percben ennek meg is volt az eredménye, pozitívum viszont, hogy 0-3 után tudtunk újítani és sikerült megfordítani a mérkőzést.
Ballay Péter#!# A háromgólos vezetés gyors megszerzése után belenyugodtunk az eredménybe, és ez okozta vesztünket. Több játékos is úgy gondolt, hogy 80 percig már semmit nem kell tennie a három pontért.

Rákóczi U16-Kaposvölgye U17 4-1 (4-0)
Rákóczi#!# Tóth D.-Dobos, Kolumbán, Darabos, Gelencsér, Kuti, Szolomayer, Pallósi, Bódi, Kovács G., Orosz. Csere#!# Nagy G., Nádori, Lőrincz, Andermann, Garai. Edző#!# Horváth Zoltán
Kaposvölgye#!# Tóth M.-Sallai, Lelovics, Tamás, Till, Bóli, Dóri, Juhász Á., Várvizi T., Soós, Borbély. Csere#!# Mayer, Csenterics, Kohán, Kovács Á. Edző#!# Spilák Szilveszter
Gólszerzők#!# Orosz 2, Kolumbán, Dobos, ill. Juhász.
Az első félidőben a hazai csapat kihasználta helyzeteit és megnyugtató előnyre tett szert. A második játékrészt szintén rengeteg hazai helyzet jellemezte, míg a vendégek egyetlen támadásukból gólt értek el.
Jók (Nagyberkiből)#!# Tóth M., Tamás, Sallai, Juhász Á.
Horváth Zoltán#!# Az első félidő számomra értékelhető, a második értékelhetetlen, mivel a szünetben megbeszéltek nem valósultak meg.
Spilák Szilveszter#!# Egy új, még erősen alakulófélben lévő csapattal néztünk szembe a Rákóczi ellen. Az első félidőben kaptunk négy gólt, de a második játékrészben már mi is tudtunk szerezni egy szépítő találatot. A Rákóczi végig fölényben játszott, de jól helyt álltunk.

U14 Baja-Kaposvári Rákóczi 3-2 (0-1)
Rákóczi#!# Bódis (Kiss F.)-Sebestyén, Kiss B., Kozics, Göttlinger (Pfaff), Neubauer, Kiss B., Weimann Á. (Kovács B.), Mátyás, Murvay, Dobos (Cser). Edző#!# Gáspár András
Gólszerzők#!# Kiss B., Sebestyén.
Az első félidőben a vendégek végig irányították a mérkőzést, de vezető találata után hiába állt ismét kétszer csak a kapussal szemben, képtelen volt újabb gólt elérni és valószínűleg a mérkőzést eldönteni. A második félidőben feljött a vendég bajai csapat, és kihasználva a Rákóczi játékosainak durva egyéni hibáit, megfordították a találkozót.
Gáspár András#!# Ezt a teljesítményt és hozzáállást nem kívánom minősíteni és értékelni.

U12 Baja-Kaposvári Rákóczi 2-4 (1-3)
Rákóczi#!# Ignác (Zalánfi)-Hujbert, Cser M., Keszthelyi, Nagy M., Bodó (Loján), Horváth F., Ozorai S., Király Á., Ozorai B. (Horváth M.), Vajda (Perák). Edző#!# Konrád László
Gólszerzők#!# Ozorai B. 2, Vajda, Király.
Támadólag léptek fel a hazaiak, helyzeteket is teremtettek, de a vendég kapus védéseinek köszönhetően nem lőttek gólt. Az első ellentámadásból a Rákóczi vezetést szerzett, átvette a játék irányítását és tovább növelte előnyét. Fordulás után egy bajai találat szorossá tette a mérkőzést, de a Rákóczi egy újabb góllal bebiztosította győzelmét.
Konrád László#!# Az első félidőben nagyon jól játszottunk, a helyzetkihasználásunk szinte maximális volt, értékes győzelmet arattunk.