Sorozatunkban bemutatjuk csapatunk soron következő ellenfeleit, ezúttal a III. kerületi TVE együttese lesz célkeresztben.

Az NB III. Nyugati csoportjának 16. játéknapján, vasárnap 13 órakor a III. kerületi TVE érkezik a somogyi megyeszékhelyre. A találkozónak a Rákóczi Stadionban folyó munkálatok miatt a Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia Cseri úti centruma ad otthont. A vasárnapi kezdő sípszóig ismerkedjünk meg egy kicsit jobban a budapesti klubbal, melyet 1887-ben alapítottak.

Múlt

A III. kerületi TVE (Torna és Vívó Egylet) elődje 1887. január 24-én alakult egy óbudai kisvendéglőben „24 mozgásra, sportolásra vágyó fiatalember” kezdeményezésére, első elnökének pedig dr. Stern József királyi tanácsost választották meg az akkori jelenlévők. Magyarország negyedik legrégebben alapított sportklubja – áll az egyesület honlapján. Az egyesület eredeti neve is III. kerületi TVE volt. Megalakulásának évében még csak egyetlen másik futballcsapat létezett Magyarországon, az Újpesti TE, melyet 1885-ben alapítottak. A csapat először az Óbudai Torna Egylettel, majd a VAC-cal is egyesült, így született meg először a III. ker. TVAC, majd változott a neve újra TVE-re. A már akkor is kék- fehér színekben pompázó együttes 1931-ben mutatkozhatott be az NB I.-ben, amelynek megszakítás nélkül 1937-ig tagja maradt. Időközben a csapat megnyerte a Magyar Kupát is, 1931-ben 4–1-re győzte le a fináléban a Ferencváros gárdáját.

Az óbudaiak az élvonalból történő kiesését követően közel hatvan évet vártak az újbóli NB I.-es szezonra. 1996-ban másodosztályú bajnokság Keleti csoportjának megnyerésével vívták újra a jogot az első osztályra, de csak egy évre, akárcsak két idénnyel később az 1998/1999-es évadban. Ezt kövezően a TVE a negyedik és a harmadik vonalban volt érdekelt, egészen az előző szezonig, amikor is a másodosztályban szerepelt, de az utolsó helyen végzett, így ezt az idényt ismét a harmadik vonal Nyugati csoportjában kezdte.

Jelen

A kerületiek 15 bajnoki fordulót követően a tabella ötödik helyén állnak. A csapat irányítását a nyáron vette át Aczél Zoltán, aki a legutóbbi évadban veretlenül juttatta fel a harmadosztályból a Kozármislenyt. Ezt a bravúrját nem tudta megismételni a vezetőedző, hiszen már az első fordulóban kikaptak az óbudaiak az ETO Akadémiától (0–2), ráadásul otthon. A másodikban Felcsúton már pontot szereztek (1–1), majd ezt három győzelem követte: a Kelen (3–2), a Zsámbék (1–4) és a Nagykanizsa (3–1) ellen. A hatodik körben viszont elbukták a Veszprém elleni rangadót (1–0), amit a Teskánd elleni kiütéssel próbáltak kompenzálni (8–0), de az Érd ellen újra jött egy fiaskó (1–0). A kilencedik fordulóban ismét elkezdtek építeni egy győzelmi sorozatot, aminek a Gyirmót II. (3–1), a Mór (0–5), a Bicske (2–0), a Fehérvár II. (0–5), majd a Komárom (2–1) is áldozatul esett. Az újabb hatpontos rangadóból viszont rosszul jöttek ki, ugyanis Tatabányán is alulmaradtak (3–1), de ami igazán meglepő, hogy az előző körben a Balatonfüred egy ponttal távozott a fővárosból (3–3). A III. kerületiek eddig kereken negyven alkalommal vették be az ellenfelek kapuját, amit a legtöbb a Nyugati csoportban. Ez nem is csoda, hiszen rengeteg jó támadó alkotja a keretüket, elég csak az előző évad gólkirályát Kokenszky Norbertet, vagy korábban a BFC Siófok erősítő Elek Bencét, esetleg az Újpesttel élvonalban szereplő Barczi Dávidot említeni.

Egymás ellen

Csapatunk a második, illetve a harmadik vonalban is hat-hat alkalommal találkozott a III. kerületiekkel. Az első összecsapásra 1966-ban került sor az NB III.ban. A fővárosban rendezett bajnoki végül kettő-nullás hazai sikert hozott. A visszavágón pedig már pontot szerzett csapatunk (1–1), de az első sikerre 23 évet kellett várnunk. Ekkor már az NB II.-ben találkoztak a felek, s Kaposváron 4–1-es zöld-fehér győzelem született. A másodosztályban mindig a pályaválasztó sikerével zárultak a mérkőzések, így először 2016-ban nyert csapatunk Óbudán, Hujber Tamás góljával egy-nullára. Hazai környezetben (akkor is a Cseri úton) már magabiztosabban nyertünk, a mérkőzés ide kattintva nézhető vissza. A következő idényben már a Rákóczi Stadionban fogadtuk a fővárosi kék-fehéreket, de ekkor is otthon tartottuk a három pontot, ez a mérkőzés pedig ide kattintva nézhető vissza. Összesítésben eddig hat kaposvári siker mellett két döntetlen és négy óbudai győzelem született.