Jól indult a rangadó, mégis pont nélkül maradt csapatunk az éllovas Érdi VSE otthonában az NB III Nyugati csoportjának hetedik fordulójának rangadóján. A mieink gyorsan vezetést szereztek Kertész találatával, de a szünetig fordítani tudtak a hazaiak. A találkozót végül kilenc emberrel fejeztük be,

Gyorsan megszerezte a vezetést a Rákóczi#!# a harmadik percben Kertész Tamás lőtt a kapu jobb alsó sarkába (0–1). Nem sokkal később Hujber előtt adódott lehetőség, ami sajnos kimaradt. Az első negyed óra után azonban magára talált a házigazda, és nem csak a játék képe, hanem az eredmény is megváltozott. A 35. percben Lakatos szabálytalankodott a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt pedig Melczer értékesítette (1–1). A félidő utolsó percében Kelement hagyták üresen védőink, akinek nem okozott gondot a kapuba bombázni egy jobboldali beadást követően (2–1).
A második félidőben magasabb sebességi fokon futballozott a Rákóczi. A mieink fölényben játszottak, de az érdi kontrák folyamatos veszélyt jelentettek a kapunkra. A feszült hangulatú csatában vitatható játékvezetői ítéletek is borzolták a játékosok és a nézők idegeit. A 70. percben Nagy Jánost egy becsúszás után kiálította a bíró, de ez sem törte meg lendületünket, mint ahogy az sem, hogy Hadaró sérülése miatt kilenc emberrel fejeztük be a küzdelmet. Védőnket a találkozó után kórházba kellett szállítani.
Végül az érdiek sikerült otthon tartaniuk a három pontot, ezzel a Rákóczi elvesztette veretlenségét.
Érdi VSE–Kaposvári Rákóczi FC 2–1 (2–1)
Érd, 300 néző. V.#!# Kovács G. (Fehér M., Reinicz).
Érdi VSE#!# Kertész F. – Honti, Bozsoki, Csiszár, Pintér N. (Ország, 48.) – Kónya, Csizmadia Z. – Tárkányi (Pallagi, 81.), Melczer, Kelemen – Balázsovics (Korozmán, 92.). Vezetőedző#!# Limperger Zsolt
Rákóczi FC#!# Somodi – Nagy J., Lakatos G., Havas, Hadaró – Nagy K., Pintér A. (Vadas, 74..) – Kertész T., Hujber (Lőrincz, 66.), Házi B. (Kollega K., 57.) – Jovánczai. Vezetőedző#!# Házi László
Gólszerzők#!# Melczer (35. – 11-esből), Kelemen (44.) illetve Kertész T. (3.)
Kiállítva#!# Nagy J. (70..)
Sárga lap#!# Bozsoki (38.), Kónya (62.), Csizmadia (65.), Honti (91.), Pallagi (94.) illetve Jovánczai (25.) Nagy K. (40.), Hujber (57.), Kollega K. (64.), Somodi (70.), Vadas (93.)
Házi László#!# – Rangadóhoz méltó mérkőzést vívtunk az Érd otthonában. Gyorsan megszereztük a vezetést, és ha ezután kihasználtuk volna az újabb nagy lehetőségünket, véleményem szerint a győzelem is a miénk lehetett volna. Sokat tettünk a szünet után az egyenlítésért, de nem jártunk sikerrel. Sajnos, a találkozó hajrájában Hadaró súlyosnak tűnő bokasérülést szenvedett.