Az FC Főnix elvitte a három pontot a Rákóczi Stadionból az NB III. Dél-Nyugati csoportjának 11. fordulójában.

Az előjelek alapján biztos hazai győzelemre lehetett számítani, azonban egyáltalán nem vettük félvállról az FC Főnix elleni találkozót, hiszen a székesfehérváriak az előző körben ötgólos vereséget szenvedtek a PTE-PEAC ellen, így sebzett vadként érkeztek Kaposvárra. Ez érződött rajtuk, hiszen remekül megszervezték a védekezésüket, így hiába szorítottuk be őket az első pillanattól kezdve, a tizenhatosra húzott falat sem beadásokkal, sem átlövésekkel, sem pontrúgásokkal, sem kiugratásokkal nem tudtuk feltörni, s, ha valahogy mégis, akkor Nagy Szabolcs kapus mutatott be bravúrt, vagy éppen a kapufa esküdött ellenünk. A sok elpuskázott lehetőség pedig megbosszulta magát, hiszen Adorján Gergő kapott egy jó kiugratást, amivel élni is tudott, hiszen tizenhat méterről a kapu bal oldalába lőtt (0–1) a félidő végéhez közeledve.

A második játékrészre vezetőedzőnk, Székely Tibor újabb csatárt küldött pályára, azonban ez sem hozta meg a várt eredményt, hiba nyomtunk továbbra is, nem tudtuk feltörni a Főnix által húzott falat. A mieinket nem, ellenben az ellenfél próbálkozásait siker koronázta, ugyanis második félidő derekán egy kontra után Adorján Gergő került helyzetbe, Szederkényi Ádám szabálytalankodott vele szemben a büntetőterületen beül, amiért védőnk piros lapot, a Főnix pedig büntetőt kapott. A tizenegyest Bolla Barnabás magabiztosan értékesítette (0–2). Emberhátrányba kerülve sem adtuk fel a játékunkat, azonban az ellenfél sem, így hiába próbálkoztunk tovább ezen a meccsen semmi sem akart sikerülni, hiszen újra csak a kapufát találtuk el, míg a csereként beálló Korponai Bence viszont előbb sarokkal, egy szöglet után (0–3), majd egy kontra végén (0–4) is bevette a kapunkat, majd az ugyancsak csereként érkező Gruber Ádám is betalált (0–5), így az újonc öt góllal nyert a Rákóczi Stadionban.

Székely Tibor: – Az ellenfél megvalósította, amit szeretett volna, nem találtuk az ellenszerét annak, hogy öt, hat, kilenc emberrel védekeztek a tizenhatos vonalán. Folyamatosan lelassítottak minket, nem tudtuk játszani a játékunkat. A szünetben kockáztattam, így a felelősségem is benne van abban, hogy ilyen nagy arányú lett a vereségben, hiszen úgy éreztem, hogy még a három védő is felesleges, ezért lehoztam egyet egy támadóért cserébe, s felálltunk egy rombusz támadósorral, de ez sem működött. Arra gondoltam, hogy egy center leköti a belső védőket és a gyors játékosaink jobban érvényesülnek, de az ellenfél még akkor sem adta fel a hadrendjét, amikor megfogyatkoztunk. Nem erre készültünk, hanem egy technikás, fiatal csapatra, amely eddig labdabirtokló játékra törekedett, de ezúttal nem ez történt. Nem tudtuk megbontani őket és sajnos nem volt lehetőségünk frissíteni a csapatot. Hiába próbáltunk meg mindent, ez kevésnek bizonyult. Sok meccs van még hátra a bajnokságból, aláírnám, ha csak minden hatodik meccsen kapnánk ki.

Pavlik József: – Száz százalékig megvalósítottuk, amit elterveztünk és jó időben szereztük a gólokat. A hazai csapat nem tudott mi kezdeni a tömör védekezésünkkel, bár sok helyzetet dolgoztak ki, de érintetlen maradt a kapunk. Büszke vagyok a fiatal csapatomra, amely megmutatta, hogy képes a fejlődésre, hiszen előző héten átéltük azt, amit a Kaposvár most.

Kaposvári Rákóczi FC–FC Főnix 0–5 (0–1)
Kaposvár, Rákóczi Stadion, 350 néző. V.: Gáspár A. (Farkas G., Keszthelyi K.).
Kaposvári Rákóczi FC: Mikler D. – Heil (Mayer M., a szünetben), Szederkényi, Balogh Á. – Görög, Balla, A. Mazzonetto, Horváth B., Pusztai – Babinzsky, N. Mazzonetto (Zoltán R., a 60. percben). Vezetőedző: Székely Tibor.
FC Főnix: Nagy Sz. – Andróczi, Csiba, Tóth B., Jungwirth, Bolla – Weisengruber (Balathy, a 87. percben), Réti, Rubos (Zólyomi, a 87. percben), Kertész (Korponai, a 64. percben) – Adorján G. (Gruber, a 78. percben). Vezetőedző: Pavlik József.
Gólszerzők: Adorján G. (a 41. percben), Bolla (az 57. percben – 11-esből), Korponai (a 68. és a 72. percben), Gruber (a 86. percben).
Kiállítva: Szederkényi (az 55. percben).