A második félidőben hiába javult fel a játékunk, nem tudtuk ledolgozni az elsőben összeszedett hátrányunkat az Iváncsa KSE ellen, az NB III. Dél-Nyugati csoportjának ötödik fordulójában.

Igazi rangadó várt ránk az újabb hétközi fordulóban, ugyanis az ugyancsak tíz pontos, s forduló előtt harmadik helyen álló Iváncsa érkezett az éllovas csapatunk otthonába. A találkozó remek iramban indult, azonban jobbára a vendégek veszélyeztettek, ami az első negyed órán belül egy gólban is megnyilvánult, hiszen egy bal szélen végigvitt, gyors támadást Törőcsik Péter fejezett be pontosan (0–1). A folytatásban mentünk előre az egyenlítésért, azonban pár perccel később eltolódott a védekezésünk, amit Monori Norbert büntethetett volna meg, viszont Mikler Dániel hatalmas bravúrral védte a szélső közeli lövését. Az ebből kialakult szögletet viszont már gólra váltották az iváncsaiak, ugyanis Aradi Csaba maradt üresen és belsőzött közelről a kapunkba (0–2). Kétgólos hátrányba kerülve Nicoló Mazzonetto személyében újabb támadó küldött pályára vezetőedzőnk, Székely Tibor. A húzása bevált, ugyanis sokkal élénkebb lett a támadójátékunk, s egyre veszélyesebbek lettünk az iváncsai kapura, a szünetig azonban nem tudtunk szépíteni.
A fordulást követően nagy lendülettel jöttünk ki az öltözőből, egyértelműen átvettük a meccs irányítását, azonban a nagy helyzetek elmaradtak. Ezzel szemben a vendégek az utolsó fél órába lépve gólra tovább növelték előnyüket, miután Aradi Csaba szedett össze egy kipattanót, Vass Benjámin elé talált, aki tizenegy méterről, könnyen gurított a hálóba (0–3).
Az fennmaradó harminc percben bár azt az arcunkat mutattuk, amivel az elmúlt hónapokban halmoztuk a sikereket, de annyira kitámadtunk, hogy Vass Benjámin újabb hajrábeli gólja eldöntötte a találkozót (0–4). A becsületünkért viszont az utolsó pillanatig mentünk előre, aminek eredményeként Pusztai Dániel bombagóljával legalább egy szépségtapaszt elhelyezhettünk az iváncsai kapuban (1–4). Erre azonban még volt válasza a vendégeknek, hiszen az utolsó szögletükből ismét Aradi Csaba volt eredményes (1–5).
A négygólos vereség ellenére azonban nem szabad búslakodni, hiszen hat győztes tétmeccs után maradtunk alul és vasárnap, az MTK II. ellen máris javíthatunk.

Székely Tibor: – Először is azzal szeretném kezdeni, hogy köszönöm a szurkolóknak a buzdítást, mert jó volt hallani, hogy úgy is mellettünk álltak, hogy nem sikerültek a dolgaink. A játékosaimnak is elmondtam, hogy azért futballozunk, hogy kiszolgáljuk őket, ez eddig szépen működött, azonban van ilyen mérkőzés, amikor nem jön össze. Ennek az oka, úgy érzem az, hogy mindenki önálló életet élt a pályán, nem a lefektetett alapelveknek megfelelő stílust vittük fel, így nem lehet csapatjátékot játszani, azonban ez nem csak az ő felelősségük, hanem az enyém is. Amikor egy csapat tizenegy játékosánál jön ez ki a probléma, akkor egy edzőnek el kell gondolkodnia. Fásultak, tompák voltunk, hiányoztak az alapelvek. Ha egy edző az első félidőben nem sérülés miatt cserél, akkor abban az is benne van, hogy nem találtam el a kezdőt. Két hatossal szerettünk volna játszani, mivel az Iváncsa a gyors átmenetekre épít, ezt szerettük volna megszűrni a középpályán. A második félidő egy kicsit jobbra sikerült, de ekkor is hiányoztak a megfelelő támogató játékok, így nehéz mérkőzést nyerni. Az előző mérkőzések képe nem ezt mutatta, sok gólt szereztünk, modern, szemnek tetszetős futballt mutatva, viszont ezt a lépcsőfokot most nem tudtuk megugrani. Azt viszont aláírnám, ha hat meccsenként kéne azt mondanom, hogy sajnálom, bár így is van bennem keserűség. A csapat folyamatos fejlődésben van, a legfőbb célunk, hogy ezt a játékot minél előbb kijavítsuk.

Tóth András: – Az eredmény csalóka, hiszen nincs ekkora különbség a két csapat között. Amit kitaláltunk az egészen szépen és jól működött, így csak dicsérni tudom a csapatot, hiszen szinte maradéktalanul megvalósította az elképzeléseket. Remekül és szervezetten védekeztünk, a Kaposvár nem tudott mögénk kerülni, pedig ez az erősségük, így sikerült kihúznunk az ellenfél méregfogát. Emellett szép gólokat rúgtunk, a végletekig kijátszottuk a lehetőségeinket, így talán, ezen a napon tényleg volt ekkora különbség a két csapat között.

Kaposvári Rákóczi FC–Iváncsa KSE 1–5 (0–2)
Kaposvár, Rákóczi Stadion, 850 néző. V.: Molnár A. (Mohos M., Topálszki Sz.).
Kaposvári Rákóczi FC: Mikler D. – Görög, Balogh Á., Hadaró, Pusztai – Szederkényi, A. Mazzonetto (N. Mazzonetto, a 28. percben) – Horváth B., Balla, Babinszky – Mayer M. (Pressing, a 63. percben). Vezetőedző: Székely Tibor.
Iváncsa KSE: Varga Á. – Madarász, Aradi, Nyilas, Arisztotelisz (Keringer, a 63. percben) – Barta, Budai – Monori (Kovács S., a 71. percben), Törőcsik (Mihály B., a 71. percben), Berekali – Vass B. (Orbán K., a 82. percben). Vezetőedző: Tóth András.
Gólszerzők: Puszta (a 81. percben), illetve Törőcsik (a 12. percben), Aradi (a 20. percben), Vass B. (az 59. és a 79. percben).
Sárga lap: A. Mazzonetto (a 13. percben), Hadaró (a 38. percben), Babinszky (a 40. percben), Horváth B. (a 79. percben), illetve Budai (a 14. percben), Arisztotelisz (a 34. percben), Aradi (az 52. és a 90. percben).