Hatgólos sikert arattunk a Gárdony Agárdi Gyógyfürdő együttese ellen az NB III. Dél-Nyugati csoportjának 7. fordulójában.

Az MTK II. elleni siker adta önbizalommal vágtunk neki a Gárdony elleni hazai bajnokinak, melyre vezetőedzőnk, Székely Tibor egy helyen változtatott a kezdőcsapaton, melybe Nicoló Mazzonetto került be Horváth Balázs helyett.
A találkozó remekül indult számukra, hiszen az első pontrúgásunkat követően, már a második percben előnybe kerültünk: csapatkapitányunk, Mayer Milán szögletét követően, a röviden Babinszky Bence sarokkal tette középre a labdát, amit Szederkényi Ádám háttal húzott a kapu felé, s a gólvonal előtt álló Balogh Mátyás testréről vágódott a hálóba (1–0). A folytatásban sem kellett sokat várni az újabb találatra, hiszen a tízedik percben megdupláztuk az előnyünket, miután Balla Kevin centerezését követően Mayer Milán két méterről passzolt a hálóba (2–0). A kétgólos előny megnyugtatott bennünket, de így sem adtuk át a kezdeményezés lehetőségét a gárdonyiaknak, hiszen a szünetig szinte végig az ő térfelükön zajlott a játék, ami újabb helyzeteket és gólokat eredményezett. Utóbbiból kettő esett a félidőig, hiszen Görög Gergő remek lövése a jobb oldali kapufáról kifelé pattant, azonban Balogh Ákos tértelelő indítása után Babinszky Bence nem hibázott, ellentétben a labdát igencsak elvétő Orczi Kristóf kapussal (3–0). Kettejük következő találkozása sem marad jó emlék a hálóőr számára, hiszen a tizenhatoson belül buktatta Babinszky Bencét, a tizenegyest pedig Mayer Milán Antonín Panenka híres mozdulatát idézve értékesítette (4–0).
A második félidő elején bár volt egy-két jó perce a vendégeknek, de továbbra is a mi akaratunk érvényesült, ami újabb találatokban is kicsúcsosodott. Előbb Görög Gergő lőtt nagy erővel a kapu jobb oldalába (5–0), majd Mayer Milán kiugratását követően Babinszky Bence egy esernyőcsel után gurított a bal alsó sarokba (6–0).

A hajrában mindkét fél előtt adódtak lehetőségek, azonban újabb gól már nem esett, hiszen Babinszky Bence, illetve a másik oldalon Bohata Ádám is csak a kapufát találta el ziccerben.

Székely Tibor: – A csapat már sokszor bizonyította, hogy mentálisan mennyire erős, erre pedig mérhetetlenül büszke vagyok. Azt követően, hogy itthon kikaptunk az Iváncsától, három nappal később egygólos hátrányból megvertük az MTK második csapatát, majd jött a Gárdony elleni mérkőzésen, melyen rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, jók voltak az átmeneteink. Dolgozunk tovább, hiszen hosszú még a szezon. Mérkőzésről-mérkőzésre szeretünk haladni, így ez is egy újabb lépcsőfok volt.

Bozai Attila: – Tudtuk, hogy egy jobb csapat otthonában lépünk pályára, így nem is vereség és a gólkülönbség bosszant, hanem a több játékosaim teljesítménye. A Kaposvár uralta a mérkőzés, mégis több faultot csináltak mint mi, hiszen sokkal jobban akarták ezt a sikert, ami a helyzetkihasználáson is megmutatkozott. Gyermeteg gólokat kaptunk, de úgy gondolom, hogy a balszerencse is sújt minket, hiszen az első gól kabaréba illő volt.

Kaposvári Rákóczi FC–Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 6–0 (4–0)
Kaposvár, Rákóczi Stadion, 500 néző. V.: Szalai L. (Farkas G., Keszthelyi K.).
Kaposvári Rákóczi FC: Mikler D. – Heil, Nagy M., Balogh Á. – Görög, Balla (Szabó M., a 80. percben), Szederkényi, Pusztai (Böndi, a 80. percben) – Babinszky, Mayer M. (Pressing, a 80. percben), N. Mazzonetto (A. Mazzonetto, a szünetben). Vezetőedző: Székely Tibor.
Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Orczi – Bedics, Balogh M., Papucsek, Csontos – Pekowski (Balogh B., a szünetben), Heinczinger (Németh P., a szünetben (Gajdóczi, a 68. percben)) – Pauer (Gyuris, a szünetben), Szellák (Madarász, a 78. percben), Bohata – Bozai B. Vezetőedző: Bozai Attila.
Gólszerzők: Balogh M. (a 2. percben), Mayer M. (a 11. és a 38. percben – a másodikat 11-esből), Babinszky (a 33. és a 64. percben), Görög (az 55. percben)
Sárga lap: Szederkényi (a 67. percben), illetve Bohata (az 53. percben), Balogh M. (az 57. percben).