Hátrányból felállva szerzett pontot csapatunk az NB III. Dél-Nyugati csoportjának nyitófordulójában.

A nyáron szinte teljesen átalakuló Majos otthonában kezdtünk az idényt, melynek a felkészülési mérkőzések alapján jó szájízzel vágtunk neki. Az első bajnoki azonban nem kezdődött jól, ugyanis a pálya talaja nem volt alkalmas arra a rövidpasszos, labdabirtoklásra alapuló játékra, ami jellemezte eddig csapatunkat, ráadásul az orkán erejű szél sem kedvezett a futball számára. Az első hatvan perc így szinte eseménytelenül telt, ezt követően azonban az utolsó fél órába rengeteg minden bezsúfolódott. Egy órányi játékot követően, egy hazai szöglet után Zsiga Patrik szabálytalankodott a tizenhatoson, amiért azonnal piros lapot kapott. A kiállítás feltüzelte azonban hazaiakat, akik pár perc elteltével, egy újabb szöglet után a vezetést is megszerezték, miután az ide-oda pattogó labda Balogh Ádámról került a kapunkba (1–0).

Gólhátárnyba kerülve sebességet váltottunk, teljes beszorítottuk az emberhátrányban lévő ellenfelünket, amely nem sokáig bírta a nyomást, hiszen összehoztak egy tizenegyest, melyet Mayer Milán biztos lábbal értékesített (1–1). Az utolsó percekben mind a két csapat ment előre a győzelemért, elég kaotikussá vált a meccs, melynek hajrájában a majosiak is kaptak egy büntetőt, viszont Abért Márton tizenegyesét védte Mikler Dániel, aki így életben tartotta a győzelmi reményeket, viszont a hátralévő idő már kevésnek bizonyult ahhoz, hogy mindhárom pontot elhozzuk Majosról.

Székely Tibor: – Mind a két csapatnak gratulálok, hiszen az extrém időjárási körülmények ellenére is a győzelemre törekedett, a lehetőségein belül. A csapatom meglepett, ebből tanulnunk kell. Sem a labdával való játékunk, sem a labda elleni játékunk nem volt elfogadható, sőt inkább kritikán aluli volt. Kapkodtunk, saját magunkat hoztuk nehéz helyzetbe, az ellenfelet pedig segítettük azzal, hogy magunkra engedtük őket. Az erősség, hogy hiába vezettek, mentünk előre, akartuk az egyenlítést és egy kis szerencsével meg is nyerhettük volna a mérkőzést, de úgy gondolom a döntetlen reális eredmény.

Varga Balázs: – Sok, szám szerint tizennyolc igazolásunk volt és lehet, hogy még ezzel nem zárult be a kör. Így nehéz volt felkészíteni a csapatot az erős Rákóczi ellen, amely Székely Tibor irányításával kiválóan szerepelt tavasszal. Mindent elkövettünk annak érdekében, hogy mindent részletesen kidolgozzunk ellenük, tudatosan álltunk vissza, jól szerveztük meg a védekezést, amiből rengeteg lehetőséget alakítottunk ki, főleg a második félidőben. A helyzetek alapján közelebb álltunk a győzelemhez, főleg úgy, hogy még egy tizenegyest is kihagytunk, de nyilvánvaló, hogy egy erős ellenfél ellen a pontszerzés is sokat jelent az újjáformálódó csapatunk számára.

Bonyhád-Majos–Kaposvári Rákóczi FC 1–1 (0–0)
Majos, 220 néző. V.: Virág A. (Juhász Sz., Varga L.).
Bonyhád-Majos: Molnár L. – Husvéth, Vető, Abért – Kovács L., Zsiga, Balogh Á. (Sztankó, a 71. percben), Hatvani, Stampfel (Cs. Nagy, a 90. percben) – Keresztes (Kása, a 67. percben), Lőrinc (Takács M., a 90. percben). Vezetőedző: Varga Balázs.
Kaposvári Rákóczi FC: Mikler D. – Heil, Nagy M., Szederkényi – Görög, Horváth B., A. Mazzonetto, Balla (Pressing, a 60. percben), Pusztai (Mayer M., a 70. percben) – N. Mazzonetto, Babinszky. Vezetőedző: Székely Tibor.
Gólszerzők: Balogh Á. (a 68. percben), illetve Mayer M. (a 85. percben – 11-esből)
Kiállítva: Zsiga (a 61. percben).
Sárga lap: Keresztes (45+1. percben), Lőrinc (a 82. percben), illetve Balla (11. percben), Heil (a 67. percben), Pressing (a 69. percben), Nagy M. (a 88. percben).