Sorozatunkban bemutatjuk együttesünk soron következő ellenfeleit. Ezúttal az FC Főnix csapata van a célkeresztben.

Az NB III. Dél-Nyugati csoportjának 11. fordulójában az FC Főnix együttesét fogadjuk a Rákóczi Stadionban. A vasárnap 13.00 órakor kezdődő találkozó előtt ismerkedjünk meg egy kicsit jobban a Fejér vármegyei együttessel.
A FC Főnixet 2007 őszén alakította meg két, a magyar labdarúgás iránt elkötelezett szülő. A csapat hat éves kortól foglalkozik a gyermekekkel, korosztályonként kizárólag 12, maximum 16 fővel. A jobbára utánpótlással foglalkozó klub felnőtt csapatot a 2016/2017-es idényben indított először a Fejér megyei harmadosztályban, melyet rögtön megnyert, majd a következő szezonban a másodosztályban is aranyérmet szerzett. A megye I.-ben hat idényt töltött, s ezalatt egyszer volt harmadik, kétszer második és egyszer első a Főnix, amely ebben az idényben első ízben szerepel a magyar harmadosztályban.

Jelen
A székesfehérváriak kilenc fordulót követően kilenc pontot szereztek, amivel a 11. helyet foglalják el. A Pavlik József irányította csapat a Dunaföldvárt (3–4), a PMFC-t (2–0) és a Paks II.-t (3–2) győzte le ebben az idényben, azonban a legutóbbi négy fordulóban nem szerzett pontot. Sőt, a legutóbbiban egy nagy, ötgólos vereséget szenvedett otthon a PTE-PEAC ellen. A székesfehérváriak eddig 27 gólt kaptak, ami meccsenként hármas átlagot jelent, míg ezzel szemben 14-et szereztek. A Főnixben szerepel jelenleg Zólyomi Dávid. A jobb oldali védő korábban 67 mérkőzésen lépett pályára csapatunk mezében.