Egygólos hátrányukat ledolgozva nyertünk az MTK Budapest II. ellen az NB III. Dél-Nyugati csoportjának hatodik fordulójában.

A szerdai vereséget az MTK második csapatának otthonában szerettük volna feledni. A találkozó azonban ígéretes hazai lövésekkel indult, viszont Antal Dennis bal felsőbe, illetve a kapu jobb oldala felé tartó, erős löketét is védte Mikler Dániel. A következő hazai lehetőségnél, amit egy rosszul sikerült passzunkból, illetve egy tévesztésből alakult ki, Molnár Ádin egyedül mehetett kapura, s nem is hibázta el a ziccert (1–0) a félidő derekán. A szünetig hátralévő időben mentünk előre az egyenlítésért, amire csak tíz percet kellett várni, hiszen Babinszky Bence egy hasonló hiba után került helyzetbe és tizenöt méterről lőtt a kapuba (1–1). Az első játékrészben bár jobbára egymás hibájából éltek a felek, azonban a fordításunk egy remek meglátásnak köszönhető, ugyanis Mayer Milán parádés mozdulattal löbbölte a labdát Horváth Balázs lábára, középpályásunk pedig két méterről, balról gurított a bal alsóba (1–2).
A fordulást követően több nagy helyzetet is kidolgozott, majd elpuskázott az MTK II., mi azonban az első lehetőségünket gólra váltottuk: ismét Mayer Milán volt az előkészítő, ezúttal Babinszky Bence elé tálalt, támadónk pedig tizenkét méterről lőtt a kapu jobb oldalába (1–3).
A folytatásban mind a két fél felváltva dolgoztak ki a lehetőségeket, így igen izgalmas, szórakoztató mérkőzés bontakozott ki. A hazaiak gondoskodtak arról is, hogy szoros is legyen az összecsapás, hiszen Antal Dennis a 86. percben bizonyította, hogy remek a rúgótechnikája, ugyanis egy 22 méteres szabadrúgásból nagy erővel lőtt a jobb felsőbe (2–3). Emiatt teljesen nyílttá vált a véghajrá, azonban újabb gól már nem esett, így végül, ha nehezen is, de három ponttal távoztunk a fővárosból.

Székely Tibor: – Tiszta szívből gratulálok a csapatomnak, mert egy ügyes, modern focit játszó, sokat futó csapatot tudtunk az otthonában megverni. Újra előkerült az akarat, a pozitív mentalitás. Bár vezetett az ellenfél, de felálltunk és fordítottunk. Úgy gondolom, hogy jót tett a csapatnak a szerkezetváltás is. Szerencsére több formációban is tudunk játszani, ami a játékosok erejét mutatja. Ezt a győzelmet az egész csapat nevében a szurkolóinknak ajánlom fel a szerdai kisiklás miatt. Továbbra is várjuk őket a meccseinkre, mert szükségünk van rájuk.

Kanta József: – Nagyon jó mérkőzés volt két egyenlő erősségű csapat között. Helyenként domináltunk, megvoltak a lehetőségeink ahhoz, hogy ne kapjunk ki, úgy gondolom, hogy magunkat vertük meg, hiszen három olyan gólt engedélyeztünk az ellenfélnek, amiért nem kellett sokat tenniük, hiszen mi adtuk oda nekik a labdákat. Sajnálom az eredményt, azonban a fiatal játékosaimnak ilyen meccsekre van ahhoz szükségük, melyeken mindent ki kell adniuk magukból egy jó ellenfél ellen. A védekezésbe elkövezett hibák sajnos jellemzőek ránk, sajnos néha saját magunkat verjük meg az ilyen gólokkal. Sajnálom, mert a játékosok jól futballoztak, de nem tudtuk értékesíteni a helyzeteinket egy összességében ikszes meccsen.

MTK Budapest II.–Kaposvári Rákóczi FC 2–3 (1–2)
Budapest, Sándor Károly Labdarúgó Akadémia, 200 néző. V.: Juhász B. (Turi M., Cseresznyák).
MTK Budapest II.: Csenterics – Bene (Vas M., a 70. percben), Stumpf, Farkas M. (Béres, a 38. percben), Csányi, Asante – Herczeg (Földi, az 54. percben), Szőke, Antal D., Bakó (Ebot, a 70. percben) – Molnár Á. Vezetőedző: Kanta József.
Kaposvári Rákóczi FC: Miler D. – Heil, Nagy M., Balogh Á. – Görög, Horváth B., Balla (Szabó M., a szünetben (Pressing a 91. percben)), Szederkényi, Pusztai – Babinszky, Mayer M. (A. Mazzonetto, a 81. percben). Vezetőedző: Székely Tibor.
Gólszerzők: Molnár Á. (a 24. percben), Antal D. (a 86. percben), illetve Babinszky (a 33. és az 52. percben), Horváth B. (a 42. percben).
Sárga lap: Szőke (a 61. percben), Stumpf (a 76. percben), Földi (a 90. percben), Pressing (a 92. percben).