A PMFC ellen vívtuk a negyedik nyári előkészületi mérkőzésünket, melyet a héten igazolt Görög Gergő találatával nyertünk meg.

A Magyar Labdarúgó Szövetség bár még nem készítette el az NB III. csoportbeosztását, azonban nagy valószínűséggel a PMFC együttese velünk együtt a Dél-Nyugati csoportba kerül majd, így ez a felkészülési mérkőzés akár egy erőfelmérőnek is beillett volna, azonban a rajtig még változhatnak a keretek, illetve addigra már mind a két csapat friss lesz, nem úgy mint most, a felkészülés egyik legnehezebb hetében.

Az edzéseken kapott nagy terhelésre a közel negyven fokos hőség is rátett egy lapáttal, de ennek ellenére remek iramú, hajtós mérkőzést láthatott a maroknyi közönség, amely vállalta, hogy ilyen időben is megnézi a találkozót, sőt, még Pécsről is érkeztek drukkerek. Az első játékrészben mindkét csapat kereste a fogást a másikon, adódtak is helyzetek a pécsiek és a kaposváriak előtt is, Babinszky Bence az első félidő derekán szép cselekkel játszotta magát tisztára a tizenhatoson belül, de lövését védte Helesfay Donát. A szünet előtt utolsó percben azonban nem volt ellenszere a pécsieknek, egy hosszú indítást követően Görög Gergő remekül futott fel a jobb oldalon, egy szép csel után 12 méterről a kapus mellett a kapu jobb oldalába perdített, ezzel vezettek a hazaiak (1–0). Ebben a játékrészben Vas Bence veszélyeztetett többször pécsi oldalról.
A második félidőben a pécsiek cseréltek többet, a kaposváriak mestere, Székely Tibor is változtatott több helyen, látszott, hogy mindenkinek a játékára kíváncsiak a mesterek. Itt is adódott helyzet mindkét oldalon, de összességében megérdemelten nyert a kaposvári csapat, amelynek jól zárt a védelme ebben az összeállításban is, elöl pedig lehetett látni szép támadásokat.

Székely Tibor: – Összességében elégedett vagyok, annak tükrében, hogy alapemberek távoztak, vagy sérültek le a tavaszi csapatunkból, és egy, az előző idényben még NB II.-es együttessel vettük fel a versenyt. Azt tudni kell, hogy a felkészülés azon időszakában vagyunk, amikor a legnagyobb terhelést kapják a játékosok, így még inkább tetszett, hogy ilyen iramot tudtunk diktálni. Más szerkezetben játszottunk, mint tavasszal, részben kényszerből, de szeretem a rugalmas szerkezeteket, nem ragadunk le egy sémánál. Tetszett az, hogy más pozíciókban is be tudtam vetni a fiúkat, mint tavasszal, büszke vagyok, hogy ilyen csapatom van. A keretünk és a szerkezet sem végleges még, de hangsúlyozom, az eredmény abszolút másodlagos volt ezúttal, viszont a sikernek örülök.

Kaposvári Rákóczi FC–PMFC 1–0 (1–0)
Kaposvár, Rákóczi Stadion, 100 néző.
Kaposvári Rákóczi FC: Horváth F. (Mikler a szünetben) – Szederkényi (Pintér M., a 63. percben), Szűcs, Hadaró – N. Mazzonetto, Horváth B. (A. Mazzonetto, a 63. percben), Balla (Szabó M., a 63. percben) Balogh Á. (Balázs B., a 75. percben), Pusztai – Görög (Pressing, a 75. percben), Babinszky (Mayer M., a 75.percben). Vezetőedző: Székely Tibor
Pécsi MFC: Helesfay (Varasdi a szünetben) – Sági M. (Varga B., a 80. percben), Németh M. (Tullner, a 60. percben), Bor, Sághy F. (Ócsai, a szünetben) – Rabatin (Orbán, a szünetben), Demeter (Tóth Z., a 60. percben), Morvai – Vas, Fejős (Füredi, a szünetben), Wirth (Bukovics a 60. percben). Vezetőedző: Aczél Zoltán.
Gólszerző: Görög (a 44. percben).
Sárga lap: Szederkényi (a 40. percben).