Biztató játékkal és sikerrel indult a nyári felkészülési meccsek sorozata, ugyanis Babinszky Bence duplájával legyőztük a másodosztályú Szentlőrincet.

A nyári felkészülési időszak első edzőmérkőzését a második ligába feljutó Szentlőrinc otthonában vívtuk, ahol vezetőedzőnk, Székely Tibor több próbázott is kezdőcsapatba nevezett. A védelemben egy igen ismerős, s kaposvári füleknek jól csengő név, Hadaró Valentin futballozott, míg mellette Füredi Szabolcs, aki Kozármislenyben töltötte az előző hat idényt. A jobb szélen a Görög Gergő, míg elől a szintén paksi nevelésű Zoltán Rafael kapott lehetőséget, míg a középpályán Balla Kevin, akinek nevéhez a meccs első lehetősége fűződik. A kissé összeszokatlan csapatunk játéka bár a meccs elején akadozott, de fokozatosan lehetett látni azokat a jegyeket, melyekkel az előző idényben sikereket értünk el. Emellett a félidő derekán a vezetést is megszereztük, miután a Zoltán Rafael buktatásáért megítélt büntetőt Babinszky Bence értékesítette (0–1).

A második félidőre a hazaiak sort cseréltek, nálunk viszont csak a kapusok felezték el a találkozót. Ezt a játékrészt szinte azonnal góllal kezdtük: két perc elteltével Zoltán Rafael remekül löbbölte be számára a labdát a védelem mögé, Babinszky Bence pedig könnyeden emelte át azt a kapujából kilépő Héninger Bendegúzon (0–2). Vezetőedzőnk egy órányi játékot követően cserélt, s többek között pályára küldte Szabó Milánt is a Bene Akadémia tehetségét, aki egy remek opció lehet majd a fiatalszabály betartására.
A mérkőzés utolsó perceiben egy büntető révén szépítettek a hazaiak, azonban a győzelmünk nem forgott veszélyben, a siker pedig lendületet és önbizalmat adhat a folytatásra.

Székely Tibor: – Örülök a győzelemnek, hiszen mindenhol jó nyerni, bármilyen játékot is játszik az ember. A siker lendületet adhat a további munkához, hiszen bőven akad még tennivaló, ezt lehetett látni. Hullámoztunk, nehezen indultunk csapatjátékban, ugyanis az első negyed órában elkövettünk olyan védekezési hibákat, amiket a jövőben nem szeretnék látni. Utána ezeket javítottuk, magabiztosabbá váltunk, a támadójátékunk a meccs elejétől kezdve rendben volt, inkább a védekezéssel akadtak gondot. Ez nem is csoda, hiszen a három belső védőből kettő míg, az előttük lévő négyes láncban szintén kettő próbajátékos volt. Összességében bizakodó vagyok, hiszen több pozitívumot láttam.

Szentlőrinc–Kaposvári Rákóczi FC 1–2 (0–1)
Szentlőrinc, 120 néző.
Szentlőrinc, I. félidő: Gyurján – Varjas L., Sághy, Tamási L., Sifter (Kwandwo, a 32. percben)– Balogh Á., Hleba, Medgyesi – Balogh B., Novák Zs., Nagy R. II. félidő: Héninger – Király M., Kesztyűs, Németh M., Kwandwo – Kiss K., Balogh Á. (Keresztes B., a 60. percben), Lakatos M. – Desnica, Csörgő, Helesy. Vezetőedző: Waltner Róbert.
Kaposvári Rákóczi FC: Mikler D. (Horváth F., a szünetben) – Heil, Füredi (Kis-Fónai, a 67. percben), Hadaró – Görög (N. Mazzonetto, a 67. percben), Szederkényi (Pintér M., a 60. percben), Horváth B. (A. Mazzonetto, a 60. percben), Balla (Szabó M., a 60. percben), Pusztai – Zoltán R. (Ötvös, a 67. percben), Babinszky (Mayer M., a 60. percben). Vezetőedző: Székely Tibor.
Gólszerzők: Helesy (a 90. percben – 11-esből), illetve Babinszky (a 21. és a 47. percben, az elsőt 11-esből).