A sereghajtó, az előző idényhez képest teljes mértékben átalakult FC Dunaföldvárt ellen szerettük volna folytatni a remek győzelmi sorozatunkat. Ennek megfelelően már az első negyed órában két ígéretes lehetőséget is kidolgoztunk, előbb Horváth Balázs passzát követően Balla Kevin lőhetett jó szögből, azonban Kovács Flórián leért a jobb alsóba, majd egy perc múlva, ugyancsak Balla Kevin helyzeténél a jobb oldali kapufa mentette meg a vendégeket a góltól. A folytatásban Nicoló Mazzonetto lövése kerülte el centikkel a jobb alsót, ezt követően pedig Babinszky Bence lőtt a hálóba lesről. A kimaradt helyzetek majdnem megbosszulták magukat, de Zoboki Álmos hiába került ajtó-ablak helyzetbe, Mikler Dániel önfeláldozó mozdulattal védte a lövését. Azt követően jobban koncentráltunk, aminek következtében gyorsan kétgólos előnyre tettünk szert. Előbb Horváth Balázs centerezése találta meg a kapu előtt ürese hagyott Nicoló Mazzonettot, aki egy átvétel után lőtt a kapu jobb oldalába (1–0). Két perccel később egy kifejelt labdát vett át támadónk, s ezúttal ballal, kapásból lőtt a bal alsóba, megduplázta ezzel saját maga és csapatunk góljainak számát is (2–0).

A második félidő első percében könnyedén növelhettük volna az előnyünket, azonban Babinzsky Bence hiába lépett ki ziccerben, célt tévesztett, viszont a következő lehetőségünknél újra felharsant a kán-kán: Nicoló Mazzonetto szerzett labdát az ellenfél tizenhatosának vonalán, s visszaadta gólpasszt Horváth Balázsnak, aki nyolc méterről gurított a bal alsóba (3–0). A folyatásban szinte futószalagon alakítottuk ki a helyzeteket, viszont Szederkényi Ádám közeli lövését védte Kovács Flórián, míg Nicoló Mazzonetto hiába vette észre, hogy kint áll a kapujából Kovács Flórián, a félpályás lövése éppen elkerülte a kaput, akárcsak az utolsó percekben Pressing Máté perdítése. A csereként ékező Mayer Milán viszont nem hibázott, s a 91. percben egy hatalmas gólt ragasztott a jobb felsőbe, beállítva ezzel a négy-nullás végeredményt.

Székely Tibor: – Ez már sorozatban a harmadik olyan győztes mérkőzésünk volt, melyre új támadó taktikával kellett készülnünk, mivel jelen pillanatban nem teljes a keretünk, aminek különböző okai vannak. Szerencsére a játékosok megoldják ezeket a gondokat, s ez még az eredményesség rovására sem ment, ez a jövőre nézve nagyon biztató. A csapatban rugalmasan kezelik a játékosok a posztokat, ezért is tudunk eredmények lenni, viszont ez egy intő jel is egyben, hogy a keret létszámát növelni kellene. Ezúton is szeretnék gratulálni annak a szurkolónak, aki többször is kiabálta, hogy: Rudi, cserélj! Örülök, hogy hallgattam rá, bár nem vagyok Rudi, de becseréltem Mayer Milánt. A viccet félretéve Babinszky Bence, Mayer Milán, Balla Kevin és Alessio Mazzonetto is sérülésből jött vissza, előre megbeszéltük a meccsperceik voltak, de örülök, hogy a szurkoló is segített a taktikában, köszönöm neki!

Nyilasi Bálint: – Büszke vagyok a srácokra, mert tartották magukat és helyet álltak. Rutintalan a keretünk, sok fiatal bontogatja a szárnyait nálunk. Vannak hiányosságaink, de a küzdeni akarásból mindig ötösre vizsgázunk. Nekünk nem a tabella elején lévő csapatokkal kell felvennünk a versenyt, de tanulnunk kell ezekből a meccsekből.

Kaposvári Rákóczi FC–FC Dunaföldvár 4–0 (2–0)
Kaposvár, Rákóczi Stadion, 420 néző. V.: Holczbauer F. (Blum D., Keszthelyi K.).
Kaposvári Rákóczi FC: Mikler D. – Balogh Á., Szederkényi, Hadaró – Görög, Horváth B., A. Mazzonetto, Pusztai (Kis-Fónai, a 78. percben) – Babinszky (Mayer M., a 83. percben), Balla (Pressing, a 60. percben), N. Mazzonetto. Vezetőedző: Székely Tibor.
FC Dunaföldvár: Kovács F. – Szita, Süle, Molnár Á. (Vasilijevic, a 71. percben) – Keresztes, Balog B. (Fülöp L., a 78. percben), Rónaszéki, Mátrai-Zsurzs, Csoma-László – Zoboki (Zadravecz, a 78. percben), Kilin (Prantner, a 63. percben). Vezetőedző: Nyilasi Bálint
Gólszerzők: N. Mazzonetto (a 29. és a 31. percben), Horváth B. (az 50. percben), Mayer M. (a 91. percben).
Sárga lap: A. Mazzonetto (a 62. percben), Pusztai (a73. percben), illetve Molnár Á. (a 44. percben), Kilin (az 52. percben).