Kétgólos sikerrel jutottunk tovább a MOL Magyar Kupa első fordulójából a Pest vármegyei első osztályú Viadukt SE Biatorbágy otthonában.

A Pest vármegyei első osztályban érdekelt, ott a legutóbbi idényt a tizenharmadik helyen záró Viadukt SE Biatorbágy otthonában kezdtük meg az idei kupaszereplésünket. A találkozó első perceiben már kiütközött az osztálykülönbség, csapatunk fölényben futballozott, s a helyzetek sem maradtak el, előbb azonban Görög Gergő, majd Babinszky Bence ziccerét is védte Papp Zsombor kapus. Bő félórányi játékot követően törtük fel a hazaiakat, igaz, ehhez kellett némi szerencse is, hiszen Zoltán Rafael átlövése a jobb kapufáról a kapus hátára, majd onnét a hálóba vágódott (0–1). A következő gólunk viszont egy remekül felépített akciót követően született: a félidő végén Zoltán Rafael átadásából Babinszky Bence lőtt közelről a kapuba (0–2).
A második játékrész első perceiben több ígéretes helyzetünk is kimaradt, így nem tudtuk még megnyugtatóbbá tenni a fölényünket. A folytatásban fokozatosan szorítottuk a kapuja elé a hazai csapatot, futószalagon dolgoztuk ki a lehetőségeket, így akár számszerűleg is fölényessé tehettük volna a továbbjutást, azonban nem tudtunk harmadszor is a kapuba találni.

Székely Tibor: – Egy nehéz mérkőzés volt, de ehhez képest nagyon magabiztosra sikeresett, nem forgott veszélyben a győzelmünk. Sok helyzetünk volt, azonban a végjátékra jobban oda kell figyelnünk a jövőben. Az eredményt illetően viszont nem vagyok elégedetlen, amiatt van bennem egy kis hiányérzet, mert a jelenlegi helyzetünkben a lehető legtöbbet kell kihoznunk a labdabirtoklásunkból, hogy tovább tudjunk haladni az úton. A célunkat elértük, hiszen továbbjutottunk, ehhez tiszta szívből gratulálok a srácoknak.

Viadukt SE Biatorbágy–Kaposvári Rákóczi FC 0–2 (0–2)
Biatorbágy, 220 néző. V.: Kakuk Sz. (Burzon M., Szabó L.).
Viadukt SE Biatorbágy: Papp Zs. – Pál B. (Miskei, a szünetben), Fröhlich (Benke, a 79. percben), Orbán M., Dancsa – Pásztor, Tóth R. – Lesták, Tajti B. (Füzér, a 65. percben), Fodor D. (Oláh Z., a szünetben) – Schindler (Páles, a 79. percben). Vezetőedző: Urbán Zoltán.
Kaposvári Rákóczi FC: Horváth F. – Heil, Nagy M., Hadaró – Görög (Balogh Á., az 56. percben), Horváth B., Balla (Mayer M., az 56. percben), Szederkényi, Pusztai (Böndi, a 65. percben) – Zoltán R. (N. Mazzonetto, a 65. percben), Babinszky. Vezetőedző: Székely Tibor.
Gólszerzők: Zoltán R. (a 34. percben), Babinszky (a 44. percben).
Sárga lap: Schindler (a 13. percben), illetve Hadaró (a 43. percben).