Sikerült az újabb kupabravúr#!# a Rákóczi ligacsapata ismét egy magasabb osztályú ellenfelet búcsúztatott a labdarúgó Magyar Kupában. Az NB III Dráva-csoportjában éllovas kaposváriak 2-0-s félidő után 3-2-re nyertek a másodosztály egyik legjobbja, a Gyirmót ellen, így bejutottak a nyolcaddöntőbe.

Major ÁdámA Magyar Kupa harmadik fordulójában az NB I-es ZTE-t búcsúztató somogyiak nagyszerűen kezdték a találkozót. A 13. percben Horváth Tamás adta be a labdát szögletből, és az érkező Major Ádám (képünkön) közelről fejelt a vendégek kapujába. 1–0.
A 32. percben Haruna lövését még blokkolták a vendégek védői, ám a labda Vadas Zalán elé került, aki 12 méterről a kapuba vágta. 2–0
A szünet után összekapták magukat a vendégek, és negyedóra alatt egyenlítettek. A 47. percben Horváth László, a kaposváriak kapusa kétszer is nagyot védett – előbb Cseri Tamás bombáját, majd Lázár Patrik próbálkozását –, de Laki Balázs lövésénél már nem tudott menteni. 2–1
A 60. percben Cseri adta be a labdát szabadrúgásból a bal oldalról, és Makrai László a kapu bal felső sarkába bólintott. 2–2
A Rákóczi együttesét nem vetette vissza a két bekapott gól, és sikerült újítaniuk. A 71. percben Horváth Tamás bal oldali beadása után Major Ádám továbbított 3 méterről a kapuba. 3–2
Összejött az újabb bravúr, a Rákóczi ligacsapata már várhatja a nyolcaddöntő sorsolását!
Kaposvári Rákóczi FC II. – Gyirmót 3–2 (2–0)
Kaposvár, 400 néző. V.#!# Ákos D.
Rákóczi II.#!# Horváth L. – Kuckó, Major, Banic, Laczkó – Horváth T., Fenyvesi – Házi (Mustapha, 55., Böröczky B., 90.), Bőle, Vadas Z. (Hartley, 82.) – Haruna. Edző#!# Barna László
Gyirmót#!# Deli – Bognár Zs., Kozmér, Tóth B., Szabó Cs. – Lázár P. (Homonyik, 70.), Horváth R. (Czanik, a szünetben), Makrai, Cseri T. – Polyák (Laki B., 38.), Tóth N. Vezetőedző#!# Soós Imre
Gólszerzők#!# Major (13., 71.), Vadas Z. (32)., illetve Laki B. (47.), Makrai (60.)
Sárga lap#!# Bőle (53.), Banic (65.), illetve Bognár Zs. (82.), Szabó Cs. (84.)