Kiütéses sikert arattunk a PTE-PEAC ellen az NB III. Dél-Nyugati csoportjának második fordulójában.

Először léptünk pályára a Rákóczi Stadionban az NB III. Dél-Nyugati csoportjának 2024/2025-ös idényében. Az első hazai bajnokin a PTE-PEAC gárdáját fogadtuk, amely ellen szerettük volna megszerezni az idénybeli első sikerünket. Ezt nem bíztuk a véletlenre, ugyanis a kezdést jelentő sípszó után máris nyomás alá helyeztük az ellenfelet, amely ez alatt három perc elteltével megtört, ekkor ugyanis Balla Kevin lőtt a jobb alsóba egy kipattanót (1–0). A középpályásunk után nem sokkal, pontosabban négy perccel később belső védőnk, Nagy Máté is megszerezte első gólját csapatunk színiben, miután egy szögletet követően, közelről lőtt a hálóba (2–0). A félidő derekán újabb gólszerzőt avattunk, ugyanis Pusztai Dániel gondolt egyet, s mintegy harminc méterről lőtte a bal alsó sarokba első kaposvári találatát (3–0). Ezt követően kissé visszavettünk, amit egy elkerülhető, könnyed pécsi gól követett, ugyanis Major Péter mintegy harminc méteres egyéni akciót követően gurított a bal alsóba (3–1). A háromgólos előnyünk viszont még a szünet előtt visszaállt, hiszen Babinszky Bence – aki egy lesgóllal is felhívta magára a figyelmet – egy kiugrást követően hanyag eleganciával gurította a labdát a jobb alsóba (4–1).

A második félidőre sem változott a játék képe, csapatunk magabiztos fölényben futballozott, uralta a pályát, s csak idő kérdése volt, hogy mikor érkezik az ötödik találat. Egy órányi játékot követően aztán Babinszky Bence egy méterről fejelt egy méterről a jobb felsőbe (5–1), majd öt perccel később jött a hatodik is: Hadaró Valentin volt eredményes egy szögletet követően (6–1). Visszatérő csapatkapitányunk ezt követően egy gólpasszt is kiosztott, hiszen egy oldalszabadrúgást követőn jól vette észre, hogy Horváth Balázsra senki sem figyel, így lekészítette neki a labdát, a középpályásunk pedig tizenhét méterről, nagy erővel lőtt a hálóba (7–1). A hajrába lépve a pécsiek egy büntetőt is összehoztak melyet Zoltán Rafael elemi erővel, védhetetlenül bombázott a hálóba (8–1) és ezzel még nem volt vége a gólzuhatagnak, hiszen a csereként érkező Nicoló Mazzonetto mindjárt az első lehetőségét értékesítette (9–1), s ezzel be is állt a végeredmény, hiszen Böndi Ádám lövését a bal oldali kapufa hárította az utolsó percekben.

Székely Tibor: – Örülök ennek a győzelemnek és annak is, hogy így indítottuk a szezont hazai pályán. A játékosok végig motiváltak voltak és kihozták a mérkőzésből a legtöbbet, ahogy azt meg is beszéltük. Lehet, hogy furcsa, főleg ezután az eredmény után, de bőven van még munkánk, hiszen négy kezdőjátékosunk vált ki. Az újak erősségei lesznek a Rákóczinak, de ez még idő. Emiatt türelmet kérünk a szurkolóktól, akiknek fontos a támogatása, amiért cserébe megígérhetem a csapat nevében: mindent megteszünk azért, hogy minél szebben alakuljon a szezon.

Egri Krisztián: – Az eredmény egy picit túlzó, hiszen az első hat helyzetből gólt szerzett a Rákóczi. Szinte ütközés nélkül játszottunk, pedig arra készültünk, hogy a srácok sokkal masszívabban veszik fel a védekezést a középpályán. A keret fiatal, sok játékosnak ez volt a második felnőtt mérkőzése, de az övék a jövő.

Kaposvári Rákóczi FC–PTE-PEAC 9–1 (4–1)
Kaposvár, Rákóczi Stadion, 340 néző. V.: Szommer A. (Mohos M., Hegedüs-Baráth N.).
Kaposvári Rákóczi FC: Mikler D. – Heil, Nagy M. (Mayer M., a szünetben), Hadaró – Görög, Horváth B., Balla (Szabó M., a 70. percben), Szederkényi (A. Mazzonetto, a 79. percben), Pusztai (Böndi, a 79. percben) – Zoltán R. (N. Mazzonetto, a 79. percben), Babinszky. Vezetőedző: Székely Tibor.
PTE-PEAC: Győri M. – Varga B., Kaszás, Than, Nagy J. (Egri, a 63. percben) – Országh, Leidl – Kiss M. (Győri B., a szünetben), Hawkins (Czimmerman, a 31. percben), Lengyel Sz. – Major P. (Schuszter, a 63. percben). Vezetőedző: Egri Krisztián.
Gólszerzők: Balla (a 3. percben), Nagy M. (a 7. percben), Pusztai (a 21. percben), Babinszky (a 42. és a 60. percben), Hadaró (a 65. percben), Horváth B. (a 70. percben), Zoltán R. (a 75. percben – 11-esből), N. Mazzonetto (a 84. percben), illetve Major P. (a 33. percben).
Sárga lap: Lengyel Sz. (a 21. percben), Czimmerman (a 34. percben), Kaszás (a 61. percben), Leidl (a 69. percben).