Kétgólos vereséget szenvedett csapatunk a Videoton otthonában. Ezzel tíz év után kiesett a Rákóczi az első osztályból.

A Videoton a dobogós álmait szerette volna egy győzelemmel tovább dédelgetni, míg a Rákóczinak már csak a szép búcsú lehetett a tét a Sóstói Stadionban. Egy újoncot már a kezdőcsapatban köszönthettünk, a fiatal, saját nevelésű Rusák Edvárd ezen a mérkőzésen mutatkozhatott be az élvonalban.
Az első percekben aztán egyik csapat sem törte magát, hogy gólt szerezzen, főként a középpályákon pattogott a labda. A 10. percben Nikolics léphetett volna ki üresen, de Rusák jó ütemben szedte le a lábáról a labdát. A 20. percben ismét a Rusák bravúrjára volt szükség, amikor is Vitor Gomes eresztett el egy lövést 16 méterről. A 24. percben jó ütemben tette bele egy labdába a fejét Nikolics, de a Rákóczi kapusa akkor is jó helyen állt. A folytatásban viszont semmi említésre méltó nem történt a mérkőzésen, így füttyszó közepette, 0-0-s eredménnyel vonulhattak pihenőre a csapatok.
A második félidőt rögtön cserével kezdte a Videoton, aminek hamar meg is lett az eredménye. Nikolicsnak íveltek be egy labdát a hazaiak, szépen visszafejelte középre amire jó ütemben érkezett a Nildo helyére beálló Zé Luis. 1-0. A 60. percben megszületett a mérkőzés első veszélyes Rákóczi támadása is. Okuka futott el szépen a szélen, visszatette Diallónak a labdát, amit aztán tíz méterről csúnyán fölé vágott a középpályás. Kilenc perccel később hasonló volt a forgatókönyv, Diallo akkor már a kaput is eltalálta, bravúrral védett Calatayud. A 75. percben aztán minden eldőlt. Nikolics kapta a labdát a 11-es pontnál, megnézte a kapu jobb oldalát és higgadtan lőtte el Rusák mellett, 2-0. A hátralévő időben semmi sem veszélyetette már a Videoton győzelmét, Mbembát még kiállította a játékvezető egy utolsó emberként elkövetett szabálytalanság után, majd Hadaró Valentin személyében újabb saját nevelésű jétékos léphetett pályára először az NB I-ben.
A vereséggel biztossá vált ami hetek óta ott lebegett a csapat feje fölött. Tíz év után búcsúzik az első osztálytól a Kaposvári Rákóczi…
Videoton – Kaposvári Rákóczi FC 2-0 (0-0)
Székesfehérvár, 3500 néző V.#!# Farkas Á.
Videoton#!# Calatayud – Brachi (Gyurcsó, 79.), Vinícius, Juhász R., Stopira – Caneira, V. Gomes – Álvarez (Kovács I., 85.), Nildo (Zé Luis, a szünetben), Oliveira – N. Nikolics. Vezetőedző#!# José Gomes
Rákóczi FC#!# Rusák – Okuka, Mbemba, Lebbihi, Mulemo – Diallo, Addo – Florean (Bőle, 59.), Firtulescu (Hadaró, 86.), Balázs B. – Kink (Murai, 55.). Vezetőedző#!#Selymes Tibor
Gólszerzők#!# Zé Luis (51.), Nikolics (74.)
Sárga lap#!# Caneira (77.), Juhász (90.),  illetve Kink (42.), Lebbihi (60.), Okuka (66.), Mulemo (82.), Diallo (90.)