Értékes ponttal gazdagodott a Bp. Honvéd otthonában a Kaposvári Rákóczi futballcsapata. A somogyiak az OTP Bank Liga 27. fordulójában több mint hetven percen át emberhátrányban játszottak, a hazaiak pedig két tizenegyest is lőhettek – mégis 0-0 lett a végeredmény.

A találkozó elején nem estek egymásnak a csapatok, csaknem tíz percet kellett várni az első említésre méltó eseményre. A 9. percben Haruna vette célba a hazai kaput, de Kemenes kapus résen volt. A 11. percben aztán Graszl rántotta le a tizenhatoson belül a kapura törő Tchamit. A védők kiállították, a Honvéd pedig tizenegyest kapott. Tchami állt a labda mögé, és fölé lőtt. A kaposvárisak emberhátrányban folytatták, de tíz emberrel is jól küzdöttek. A házigazda mezőnyfölényben játszott, helyzetet viszont nem tudott kialakítani. A 38. percben ismét tizenegyeshez jutott a Honvéd#!# Délczeg 13 méteres lövése után Bank kezéről pattant le a labda, a játékvezető pedig büntetőt ítélt. Vécsei állt a labda mögé, és centikkel a kapu fölé emelt…
A 49. percben Okuka lépett el a jobb oldalon, középre továbbított, az érkező Balázs B. pedig 14 méterről a bal alsó sarok mellé lőtt. Négy perccel később Ivancsics 24 méteres lövése után védett Hajdúch kapus. A Honvéd a szünet után is többet birtokolta a labdát, de ezzel nem sokra ment. A 60. percben Czár ment el a bal oldalon, beadását Bobál fejelte egy védő szorításában Hajduch kezébe. Alig három perccel később megismétlődött ez a jelenet, Hajdúch újra hárított. A 76. percben Faggyas ballábas, 17 méteres lövése zúgott el fél méterrel a jobb sarok mellett. A 85. percben másodszor is villant a piros lap#!# Faggyas szabálytalankodott Gujiccsal szemben, így megkapta második sárga lapját. A találkozó végén Balázs B. lőtt egy ígéretes kontra végén, Kemenes pedig védett.
Budapest Honvéd – Kaposvári Rákóczi FC 0-0