Egymás után hatodszor is vereséget szenvedett a Kaposvári Rákóczi futballcsapata. A somogyiak a Soproni Liga 28. fordulójának hétfőre halasztott mérkőzésén 3-1-re kaptak ki a Kecskemét otthonában.

Az első percek az ismerkedés jegyében teltek#!# a csapatok nem csak egymással barátkoztak, hanem az eső áztatta, mély talajú pályával is…
A 7. percben Gujic vállalkozott lövésre 25 méterről, Holczer kapus szögletre ütötte a labdát.  Három perccel később Pest végezhetett el szögletet, Maróti érkezett a hosszú oldalon, a fejes után a hazai kapus zsákmánya lett a labda. Egy percre rá Gujic lőtt szabadrúgást#!# a 27 méteres lövés után Holczer kapus csak másodjára kaparintotta meg a labdát.
A 19. percben Csordás 25 méteres szabadrúgását hatástalanította Milinte.Gujicnak volt  önbizalma és lövőkedve is#!# a 23. percben 30 méterről próbálkozott, Holczer megint csak szögletre ütötte a labdát. A 31. percben Koncz szöglete után Csordás lőhetett, de a labda elkerülte a somogyiak kapuját.
A 37. percben megszerezte a vezetést a Kecskemét. Bori ívelt jobbról középre az érkező Litsingihez, aki 7 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 1-0!
A gól után a Kaposvár került fölénybe, de nem jutott el a kecskeméti kapuig.

A 47. percben növelte előnyét a hazai csapat. Alempijevics bal oldali beadása után Csordás csúsztatta a labdát 11 méterről a bal felső sarokba. 2-0.
Az 59. percben megszületett a harmadik hazai gól. Litsingi tette ki jobbra a labdát Borinak, aki laposan középre gurított, az érkező Montvai pedig közelről a hálóba továbbított. 3-0
A 64. percben Gujics jobb oldali lapos beadása után Szepessy becsúszva lőtt a kapufára.
A 66. percben szépített a Rákóczi. Bőle a tizenhatos jobb sarkáról tálalt Szepessy elé, aki 12 méterről, jobbal a hosszú sarokba ba továbbított, 3-1.
A 72. percben Gujics lőtt mellé 28 méterről. A kaposváriak ezután többet birtokolták a labdát, de nem tudnak vele mit kezdeni. A Kecskemét az utolsó percekben már látványosan várta a lefújást, a somogyiaknak pedig ezen a délutánon sem maradt más választása, mint gratulálni az ellenfélnek…

KTE-Ereco – Kaposvári Rákóczi FC 3-1 (1-0)
Kecskemét, Széktói Stadion, 800 néző. V.#!# Kassai V.
KTE-Ereco#!# Holczer – Némedi, Gyagya, Lambulic, Alempijevic – Bori, Cukic, Koncz, Csordás (Memic, 86.) – Montvai (Simon, 61.), Litsingi (Bagi, 66.). Vezetőedző#!# Urbányi István
Kaposvári Rákóczi FC#!# Milinte – Grúz, Petrók, Zahorecz – Gujic, Maróti (Bőle, 65.), Pest (Kulcsár, 55.), Balázs (Godslove, 71.), Junior – Oláh, Szepessy. Vezetőedző#!# Prukner László
Gólszerzők#!# Litsingi (37.), Csordás (47.), Montvai (59.), illetve Szepessy (66.).