Vége az elmúlt hetek nehéz sorozatának#!# a Rákóczi szép győzelmet aratott a labdarúgó Monicomp Liga 14. fordulójában a Szolnok otthonában. A kaposváriak Szepessy góljával már a második percben vezetést szereztek, a szünet után egyenlített a Tisza-parti együttes, majd a csereként beállt Peric újra a somogyiakat juttatta előnyhöz. A látottak alapján Sisa Tibor legénysége rászolgált az igen értékes, idegenben kiharcolt három pontra.

Álomrajtot vett a Rákóczi az újonc otthonában#!# a 2. percben, jobb oldali beadás után Szepessyhez került a labda, aki 10 méterről a jobb felső sarokba lőtt. 0-1. A fiatal támadó hamar meghálálta a bizalmat#!# hosszú idő után került vissza a kezdő tizenegybe, és rögtön gólt szerzett.
A gyors találat után a mezőnyben pattogott a labda, majd a 12. percben Pető fejelt négy méterről, de nem találta el a somogyi kaput. A 19. percben Kulcsár lőhetett szabadrúgást, és nem sok hiányzott az újabb gólhoz. A szolnokiak végül felszabadítottak. Nem sokkal később ígéretes hazai támadás futott a pályán#!# Ngalle tört be a tizenhatoson belülre, majd Koóshoz passzolt, aki lőhetett volna, de tisztázott a védelem. Ezt követően Szepessy ugratta ki Balázst, de a veterán Rézsó kapus ügyesen jött ki és felszabadított. A 33. percben Hegedűs eresztett meg életerős lövést jó 25 méterről, de mellé szállt a labda. Két perc sem telt el, és Pető lőhetett szabadrúgást 18 méterről. A kapu közepébe tartó labdát Milinte fogta. A félidő hajrájában, kaposvári támadás végén Kulcsár ívelte középre a labdát, de a hazai kapus ismét résen volt.
A második félidő elején Remili tört be nagy lendülettel a 16-oson belülre, 12 méteres lövését Milinte védte. Az 56. percben Remili fejelte le a labdát Ngalle elé, aki 12 méterről az oldalhálóba lőtt. A 60. percben aztán már egyenlített a Szolnok. Cornaci ívelte be a labdát balról, Ngalle pedig 7 méterről a kapu bal oldalába fejelt. 1-1
Szerencsére a kaposváriakat nem fogta meg a bekapott gól, és néhány perc múlva már újra náluk volt az előny. A 65. percben Grúz adta be a labdát a balról, és a csereként beállt Peric 14 méterről a kapu bal alsó sarkába továbbított. 1-2
Ezután az egyik oldalon Peric, a másikon Remili veszélyeztetett, de a kapusok tudták, mi a dolguk. Szépen, lassan telt-múlt az idő, a szolnokiak elkeseredetten küzdöttek az egyenlítésért, a somogyiak viszont sikerrel óvták meg kapujukat az újabb góltól. A végén viszont kétszer is betalálhatott volna a Rákóczi.#!# a 91. percben Peric indult meg a baloldalon, betört a 16-oson belülre, átemelte a labdát Rézsó fölött is, de a visszafutó Balogh a gólvonal előtt, a felső léc segítségével mentett… Egy perc múlva két somogyi vezette a hazai kapusra a labdát, Peric a végén passz helyett azonban saját maga próbált gólt szerezni, s a kilépő kapus menteni tudott…
Sisa Tibor legénysége nem titkoltan nyerni ment Szolnokra, és a fiúk nem okoztak csalódást ezen a délutánon, így újra győzelemnek örülhettek.
Csak zárójelben jegyezzük meg, hogy a Rákóczi az elmúlt szezonban 30 meccsen gyűjtött 32 pontot, most pedig 14 forduló után már 23 pont áll a csapat neve mellett. Szép az idei ősz…
Szolnoki MÁV–Kaposvári Rákóczi FC 1-2 (0-1)