Hazai pályán szenvedett 2-0-s vereséget a Rákóczi. Csapatunk a Sopron ellen kapott ki 1-0-s félidőután 2-0-ra. A találkozót követően Tamási Zoltán vezetőedző lemondott, és elköszönt a játékosoktól.

Idei első hazai mérkőzésünkön már  az 5. percben megszerezték a vezetést a vendégek. Egy felívelt szabadrúgásra Zamostny érkezett a legjobb ütemben, fejese pedig Somodi mellett utat talált a hálóba (0-1). A folytatásban két lehetőség adódott a mieink előtt, de Zsivóczky fejesét Halasi magabiztosan védte, Dominic lövése pedig fölé szállt.  A félidő utolsó percében Somodi hozta játékba az egyik soproni csatárt, de ezt szerencsére ez a helyzetkimaradt.
Sajnos, a másodk játékrész sem indult jobban, mint az első. Hadaró szabálytalansága után büntetőt ítélt Kovács játékvezető. A labda mögé Zamostny állt, aki higgadtan lőtt a bal alsó sarokba (0-2). A második bekapott gól hamar el is döntötte a három pont sorsát, ugyanis innen már nem volt visszaút a meccsbe
A találkozó után a csapat vezetőedzője, Tamási Zoltán megköszönte játékosai eddigi munkáját és bejelentette távozását. A szakember úgy fogalmazott#!# pillanatnyilag nem lehet profi labdarúgásról beszélni a somogyi megyeszékhelyen.
Kaposvári Rákóczi FC – Soproni VSE 0-2 (0-1)
Kaposvár, Rákóczi-stadion, 400 néző. V.#!# Kovács (Kiss, Mohos)
Rákóczi FC#!# Somodi – Kiss M, Petrók, Kovács O, Hadaró, – Nagy K., Albert – Balogh B. (Király, 60.), Zsivóczky (Fejős, 70.), Dominic (Házi, 60.) – Rajczi. Vezetőedző#!# Tamási Zoltán
Sopron#!# Halasi – Fazakas, Pados, Bobál D., Nagy Z. – Sifter, Pintér A. (Baranyai 88.), Kapacina(Szabó L. 70.) – Kovács Á., Horváth P., Zamostny (Pető 80.). Vezetőedző#!# Supka Attila
Gólszerzők#!# Zamostny (5., 49., 11-esből)
Sárga lap#!# Hadaró (48.), Rajczi (70.), Király (88.) ill. Fazakas (31.), Kapacina (69.), Kovács Á. ( 76.), Szabó L. (87.)