Ötgólos meccsen nyert csapatunk a második felkészülési mérkőzésén a másodosztályú HR-Rent Kozármisleny ellen.

A Szentlőrinc után ismét egy baranyai második ligás ellenfél várt ránk a felkészülési időszakban, hiszen ezúttal az előző NB II.-es idény meglepetéscsapata, a végül ötödik helyen végző Kozármisleny érkezett a Rákóczi Stadionba. Vezetőedzőnk, Székely Tibor ugyanazt a kezdőt küldte pályára, mint Szentlőrincen, annyi különbséggel, hogy ezúttal Horváth Fábián kezdett a kapuban. A mérkőzés bár nem kezdődött jól, ugyanis egy védelmi hibát kihasználva a vendégek már a harmadik percben megszerezték a vezetést, miután Föedi Szabolcs nyolc méterről lőtt a léc alá (0–1), azonban csapatunk játékára nem lehetett panasz. Kombinatívan, gyorsan, sok jó megoldást alkalmazva futballoztunk, ami helyzetekben is megmutatkozott. Sőt, még az első negyed órán belül egyenlítettünk, amikor is Babinszky Bence egy jó kiugratást követően tört kapura, lövését bár elsőre védte Oroszi István, azonban a kipattanót Zoltán Rafael már a hálóba pofozta (1–1). A fordításra sem kellett sokat várni, kicsit több, mint harminc perc után Zoltán Rafael önzetlenül tálalt Babinszky Bence elé, támadónk pedig hat méterről lőtte a bal alsóba (2–1).

A második félidőben, melyre a kozármislenyiek teljes sort cseréltek, tovább növeltük előnyünket, miután Babinszky Bence került ismét ziccerbe, s ezúttal higgadtan, jobb külsővel lőtt a kapuba tíz méterről (3–1). A hajrát a nagy melegben lényegesebben hosszabb kispaddal rendelkező kozármislenyiek bírták jobban, akik Hegedűs Tamás révén újabb gólt szereztek (3–2), s ezzel beállították a végeredményt.

Székely Tibor: – A helyén kezeljük ezt a sikert, hiszen még a felkészülési időszakban vagyunk. A labdabirtoklásunk jobban tetszett, mint a védekezésünk, amiben követtünk el hibákat, ezeket finomhangolással ki lehet majd javítani. A hibák kijavítása és az erősségeink tovább építése után bizakodva várhatjuk a bajnokságot. Érezhetően nagy meleg volt a mérkőzésen, illetve a felkészülés azon szakaszában vagyunk, melyben nagy terhelést kapnak a játékosok, de ezek mellett, az összképet tekintve teljesen rendben volt a játékunk, le a kalappal a srácok előtt.A végére elfáradtunk, de sajnos nem csak emiatt, hanem kényszerűségből, apró izomproblémák miatt is cserélnünk kellett. A meccs végén dominált az ellenfél, de mindenféle magyarázkodás nélkül, a kozármislenyiek teljes sort tudtak cserélni.

Pinezits Máté: – Első körben szeretnék gratulálni a Kaposvárnak, amely szép, kulturált focit játszik Székely Tibor irányításával. Az elmúlt két hétben nagy terhelést kaptak a srácok, így az első edzőmeccsen láthattuk, mik azok a dolgok, amik fáradtság mellett nem működnek. Szerencsére sok helyzetet dolgoztunk ki, sokszor szereztünk magasan labdát, viszont nem tudtuk befejezni a lehetőségeket. Védekezésben sok olyan elcsúszásunk volt, ami a frissesség hiányának köszönhető. Az első edzőmérkőzésen kaptunk egy olyan képet a csapatról, aminek függvényében tudunk tovább dolgozni.

Kaposvári Rákóczi FC–HR-Rent Kozármisleny 3–2 (2–1)
Kaposvár, Rákóczi Stadion, 230 néző. V.: Kovács G.
Kaposvári Rákóczi FC: Horváth F. (Mikler D., a szünetben) – Heil (A. Mazzonetto, a szünetben), Füredi, Hadaró (Kis-Fónai, a 39. percben) – Görög (Szabó M, a 60. percben), Szederkényi, Horváth B. (Pintér M., a 60. percben), Balla (n. Mazzonetto, a 60. percben), Pusztai – Zoltán R. (Ötvös, a 60. percben), Babinszky (Mayer M., a 60. percben). Vezetőedző: Székely Tibor.
HR-Rent Kozármisleny, I. félidő: Oroszi – Beke P., Molnár K., Horváth D., Turi – Kozics, Major – Föedi, Pesti, Kirchner – Horváth P. II. félidő: Lékai – Schuszter, Hegedűs L., Nagy E., Kis K. – Vogyicska, Lépő (Hegedűs T., a 70. percben) – Kiss B., Ambach (Horváth Z., a 70. percben), Kócs-Washburn – Daru. Vezetőedző: Pinezits Máté.
Gólszerzők: Zoltán R. (a 12. percben), Babinszky (a 33. és az 54. percben), illetve Föedi (a 3. percben), Hegedűs T. (a 78. percben).