Nem szerzett gólt, egyet kapott, és végül a negyedik helyet szerezte meg a Kaposvári Rákóczi a szombathelyi Király Kupa felkészülési tornán. Márton Gábor formálódó együttese rögtön két mérkőzést is játszott, és bizonyíthattak a próbajátékosok.

Újjáalakuló csapatunk az NB I-es Puskás Akadémia ellen mutatkozott be. Kapunkat az a Somodi Bence védte, aki néhány napja távozott Felcsútról. A Rákóczi kezdte bátrabban a mérkőzést, a 9. és a 12. percben is az ex-somogyi Hajdúchnak kellett védenie egy-egy távoli lövés után. Az első komolyabb Puskás-támadás végén máris megszületett a gól#!# a 19. percben Polonkai kiugratása után Lencse került ziccerbe, és higgadtan a jobb alsó sarokba lőtt (1-0).
A 37. percben Gohér ment el a baloldalon, középre tett labdáját pedig Sallai lőtte kapura, Somodi védett. A második félidő egy kaposvári lövés mellett több Puskás-helyzetet jegyezhettünk fel, de az eredmény már nem változott.

A román Concordia kikapott a Haladástól, így a bronzéremért a két vesztes mérkőzött meg.
Az első félidőben mindössze egy lesgólt lehetett feljegyezni a 35. percben#!# egy szép akció végén Böjtét ugratták ki a leshatáron, aki a kapuba lőtt, de a játékvezető érvénytelenítette a gólt. A 48. percben a csereként beálló Nagy K. kapott labdát a tizenhatoson belül, majd kissé kisodródva lőtt, de a románok kapusa kitolta a labdát a rövid kapufa mellől. A 65. percben Thiam húszméteres lövése fél méterrel a román kapu mellé szállt. Nem született gól, így jöhettek a tizenegyesek. A párbajt 4-3-ra a román csapat nyerte, így a harmadik helyen végzett, a Rákóczi pedig az utolsó helyen zárt.

A házigazda Haladás a döntőben 2-2-t játszott a Puskás Akadémiával, majd tizenegyesekkel győzött.