Pozitív mérleggel zártak utánpótlás csapataink a bajnokság nyolcadik fordulójában. Ezúttal hazai pályán ment jobban, ahol két 2-0-s győzelem is született. Az U19 a Vácot verte, így őrzi ötpontos előnyét a tabella élén. Az U15 a Vasas Akadémiát győzte le és előzte meg a tabellán. Ugyanez sajnos nem sikerült az U14-eseknek, akik 4-2 arányban alulmaradtak a fővárosiakkal szemben. Bravúros győzelemmel tért haza az U17 Miskolcról, ahol félidei hátrányból sikerült fordítani. Az U16 viszont nem tudott pontot rabolni a Diósgyőrtől.

U15 I. osztály
Kaposvári Rákóczi BFLA – Vasas Akadémia 2-0 (1-0)
Kaposvár, Sportcsarnok edzőpálya. V.#!# Kiss Sz.
Rákóczi BFLA#!# Tóth Á. – Vörös, Fazekas, Feledy, Fridrich – Kocsis, Szép (Locz, 48.) – Vadász (Horváth K., 66.), Balog A., Kovács V. (Németh K., 80.) – Orsós. Vezetőedző#!# Horváth Miklós
Gólszerzők#!# Orsós (25.), Vadász (39.)
Horváth Miklós#!# – Ismertük az ellenfél erős pontjait, próbáltuk úgy szervezni a védekezésünket, hogy azokra figyelünk, a labdaszerzésekből pedig gyorsan meg tudjunk indulni. A mérkőzés elején rögtön nagy ziccert hibáztunk, ezt követően viszont az ellenfél dominált, és előttük is adódtak lehetőségek. Több nagy mentésnek és a jó kapusteljesítménynek köszönhetően nem kaptunk gólt. Egy kontratámadás után sikerült vezetést szerezni, majd növeltük az előnyünket, a játékrész végén pedig el is dönthettük volna a meccset, de nagy helyzetet hibáztunk. A második félidő nagy részében, fölényben játszott a Vasas. Szinte folyamatosan nyomás alatt voltunk, de nagyszerűen szűkítettük a területet, jól tömörültünk, és egymást kisegítve, helyenként hősies védekezéssel megőriztük a kétgólos előnyünket. Így újabb elitakadémiát győztünk le.

Orsós Tamás Gábor szerezte meg az U15 vezető gólját
(Fotó#!# Lang Róbert)
U14 I. osztály
Kaposvári Rákóczi BFLA – Vasas Akadémia 2-4 (1-2)
Kaposvár, Sportcsarnok edzőpálya. V.#!# Schell
Rákóczi BFLA#!#  Zarka – Fehérvári, Kinder, Mérei, Csatos (Péterfi, 60.) – Schuller (Epstein, 70.), Fenyvesi – Vrban (Kovács L., 60.), Ferencz, Pintér – Miklós (Gyenes, 30.). Vezetőedző#!# Illés Dezső
Gólszerzők#!# Kinder (38.), Gyenes (58.), illetve Kerezsi (28., 74.), Kovács M. (33.), Varga D. (61.)

Illés Dezső#!#
– Ez a mérkőzés nem rólunk szólt. Az ellenfélnél több kreatív és jól játszó játékos volt. Nálunk senki nem tudott átlag feletti teljesítményt nyújtani. Leginkább a támadási zónában hiányzik az a gólerős játékos, aki a helyzeteinket be tudná rúgni. Ez akkor látszott leginkább, amikor 0-2-ről fel tudtunk állni, és 2-2-nél több gólszerzési lehetőségünk volt. Mi sajnos ezeket kihagytuk, ellenfelünk viszont nem tette meg ezt a szívességet nekünk. A Vasas jobb volt ezen a meccsen, megérdemelten nyertek. Látszott az is, hogy már két éve nagypályán játszanak. Remélem, hogy most már mi is elkezdjük gyűjtögetni a pontokat.
U19 II. osztály
Kaposvári Rákóczi BFLA – Vác VLSE 2-0 (1-0)
Kaposvár, Cseri út. V.#!# Joó
Rákóczi BFLA#!#  Bonnyai –Kovács R., Tratnyek, Szabó A. (Vető, 76.), Patak – Kulcsár (Vers, 76.), Horváth F. (Párkányi, 46.) – Vajda, Fonyódi (Balogh, 72.),  Bíró  – Rácz (Herzsenyák, 46.). Vezetőedző#!# Waltner Róbert
Gólszerzők#!# Bíró (15.), Herzsenyák (49.)
Waltner Róbert#!# – Remek mérkőzést játszottunk és megérdemelten nyertünk egy agresszív, egységes ellenféllel szemben. Az sem zavarta meg a csapatot, hogy egy kezdő játékosunk rosszullét miatt negyedórával a meccs előtt nem tudta vállalni a játékot. Motiváltan játszottunk, két szépségdíjas gólt lőttünk. Jó teljesítményeket láttam, több kiemelkedőt is. Bíró Dominik zsinórban negyedik meccsén talált be, most is klasszis gólt szerzett. Egy csodálatos támadás végén szereztük meg második gólunkat, amit Herzsenyák Áron bólintott nagyszerűen a kapuba. Ki kell emelnem csapatkapitányunk, Kulcsár Kristóf szerepét, aki hetek óta a csapat motorja; mind a pályán és azon kívül is tökéletesen megoldja feladatát. Csak a szabályok miatt nem tudtam mindenkinek játéklehetőséget adni. Gratulálok az egész csapatnak a győzelemhez!

Bíró Dominik (10) zsinórban negyedik meccsén szerzett gólt
U17 II. osztály
Diósgyőri VTK – Kaposvári Rákóczi BFLA 1-2 (1-0)
Miskolc. V.#!# Szakal
Rákóczi BFLA#!# Anderejev – Bizderi, Huszár, Zentai, Tarcsa – Kalina (Iványi B., 89.), Kálin–Tamás Sz., Borbély, Guzorán (Schvarcz, 90.) – Szabó Á. (Horváth G., 81.). Vezetőedző#!# Richter Sándor
Gólszerzők#!# Sramkó (45.), illetve Szabó Á. (65., 74.)
Richter Sándor#!# – A csapat az eddigi legjobb mérkőzését játszotta. Taktikailag fegyelmezetten, sokat futva, helyzeteket kialakítva játszottunk. A Diósgyőr célfutballját sikerült hatástalanítanunk. Majdnem minden támadásunk veszélyes volt. Mégis az első félidő hosszabbításában (amely nem volt indokolt, s nem is mutatták) egy szabadrúgásból vezetést szereztek. A játékosokat dicséri, hogy nem roppantak össze, hanem megfordították a mérkőzést. Mindkét gól gyönyörű, kombinatív játék végén született. Mindenképpen nagy fegyvertény ez a Diósgyőr ellen, amely nem titkoltan fel akar a jutni az elit nyolc közé. Sajnos, nagy ára volt a győzelemnek, mert a mezőny kimagaslóan legjobb teljesítményt nyújtó játékosa, Szabó Ákos térdszalag-szakadást szenvedett. Műtét vár rá, s valószínűleg félévet ki kell hagynia. A játékvezetésről nem tudnék pozitív dolgot mondani.
U16 II. osztály
Diósgyőri VTK – Kaposvári Rákóczi BFLA 4-1 (1-0)
Miskolc. V.#!# Béres
Rákóczi BFLA#!# Szilágyi – Baki, Géczi (Albrecht, 58.), Deák, Székely – Bekő, Palkovics – Kormos, Kovács R., Galambos  – Keresztes. Vezetőedző#!# Miovecz Zoltán
Gólszerzők#!# Bódi (13., 74.), Schmidt (53.), Juhos (56.), illetve Keresztes (67.)

Miovecz Zoltán#!#
– Hasonló pozíciót elfoglaló csapathoz látogattunk. Minden feltétel (utazás, szállás, étkezés) biztosítva volt a jelenlegi tudásunk maximális leadásához. A mérkőzést nagyon jól indítottuk. Sokat birtokoltuk a labdát, helyzetekig, kapufáig jutottunk. Az ellenfél ebben az időszakban alárendelt szerepet játszott. Sajnos, egyéni megingás okozott hátrányt az első félidőben. A második félidőben meg maradt a játékunk, de több hibát követtünk el támadásban, a helyzetek értékesítésében és védekezésben az ellenfél veszélyes játékosainak egyéni megmozdulásának megakadályozásában. Sok fordulópont volt ebben a csatában, de ezekből az önbizalmunk, hitünk hiánya miatt rosszul jöttünk ki. Óriási hiányérzetem van a mérkőzéssel kapcsolatban.