Sorozatunkban bemutatjuk együttesünk soron következő ellenfeleit. Ezúttal a Dunaújváros csapata van a célkeresztben.

A MOL Magyar Kupa első fordulójában, szombaton 16.30 órakor a velünk azonos csoportban lévő Dunaújvárost fogadjuk a Rákóczi Stadionban. A kezdő sípszóig ismerkedjünk meg egy kicsit dunaújvárosiakkal.

Múlt

A jelenleg harmadosztályban érdekelt Dunaújváros jogutódja annak a Dunaferrnek, amely a kétezres évek elején az ország egyik legjobb csapata volt. Egervári Sándor irányításával 2000-ban bajnoki címet szereztek, elindulhattak a Bajnokok Ligájában, ahol kevésen múlt a csoportkörbe jutásuk. Egy évvel később ezüstérmet szereztek az NB I.-ben és az UEFA Kupában is kipróbálták magukat.

Egymás ellen

A Dunaújvárossal az első osztályban hat alkalommal találkozunk, egy győzelem mellett háromszor kaptunk ki és kétszer játszottunk döntetlent. A másodosztályban eddig 22 alkalommal találkoztunk a Duna-partiakkal. A mérleg: 6 győzelem, 7 döntetlen, 9 vereség.

Jelen

A bajnokság előtt az egykor sokkal szebb napokat is megélő Fejér vármegyeiek vezetőedzője, Dobos Barna úgy nyilatkozott a városi napilapnak, hogy ebben az évben az a céljuk, hogy megőrizzék a harmadosztályú tagságukat, amit nem tart egyszerű feladatnak a csoportbeosztást látva. Az interjú ide kattintva érhető el.

A bajnokságban eddig csapatunkhoz hasonlóan állnak, egy ponttal. A nyitófordulóban, hazai pályán az újonc Gárdony ellen játszottak egy-egyes döntetlent, míg a második játéknapon, az utolsó bő negyed órában emberhátrányban futballozva kikaptak a szintén újonc Dunaföldvár otthonában (3–2).

A dunaújvárosi csapatot jobbára fiatalok alkotják, kiegészülve olyan rutinos játékosokkal, mint a korábban csapatunkat is erősítő támadó, Szepessy Róbert, vagy éppen Puskás Gábor, aki az NB II.-es Békéscsaba alapembere volt az előző idényben.

A nyáron így változott a Dunaújváros kerete:

Érkezett: Bata Kristóf (Hódmezővásárhely), Tapiska Géza (Hódmezővásárhely), Puskás Gábor (Békéscsaba), Hompót Lóránt (Dunaföldvár), Hompót Dániel (Dunaföldvár).

Távozott: Székely Benedek (Iváncsa), Tóth Ákos (Dunaföldvár).