Sorozatunkban bemutatjuk együttesünk soron következő ellenfeleit. Ezúttal az ETO Akadémia van a célkeresztben.

Az NB III. Nyugati csoportjának 31. fordulójában, szerdán 14.00 órakor az ETO Akadémia otthonában lépünk pályára. A találkozó előtt ismerkedjünk meg egy kicsit jobban a kisalföldi gárdával.

Múlt

A győriek bár régóta szerepeltetnek második számú csapatot, de ETO Akadémia néven csak a 2020/2021-es évad óta. Ezen a néven az első idényüket a Győr-Moson-Sopron megyei első osztályban kezdték, melyet rögtön meg is nyertek, s ezzel jogot szereztek arra, hogy induljanak a harmadik ligában. Az előző évadban pedig az előkelő negyedik helyen zártak 67 pontot gyűjtve.

Jelen

Az ETO Akadémia harminc fordulót követően a 13. helyen áll. A kisalföldiek 11 győzelem és vereség mellett nyolc alkalommal játszottak döntetlent, a gólkülönbségük pedig +4. A győri fiatalokat márciusig a spanyol Antonio Munoz vezette, aki ezt követően átvette az első csapat irányítását, helyére pedig Igor Nicsenkot nevezték ki. Az egykori NB I.-es gólirállyal még nyeretlen a csapat, amely először kikapott a Tatabányától, majd a Nagykanizsától is kettő-egyre. Ezt követő döntetlent játszott a Balatonfüreddel (1–0), míg a legutóbbi fordulóban a Veszprémben maradtak alul (1–0).

Meccstörténelem

A két csapat az előző szezonban találkozott először egymással. Az őszi találkozón, idegenben együttesünk bár hatvan percig remekül játszott, sok helyzetet dolgozott ki, de ezt követően a győriek három gólt is szereztek, így otthon tartották a három pontot. A tavaszi visszavágón már pontot tudtunk szerezni, miután Pintér Norbert góljával előnybe kerültünk, de a hajrában egyenlítettek a győriek. A mérkőzés ide kattintva nézhető vissza. A jelenleg is futó évadban sem sikerült legyőznünk a győri fiatalokat, akik végül három-kettő arányban nyertek a Rákóczi Stadionban.