Immár tizenegyedik alkalommal rendezi meg a Király Sportlétesítmény a Király Kupa felkészülési labdarúgó tornát Szombathelyen. A címvédő Szombathelyi Haladás mellett a kupán újonc Puskás Akadémia FC, a hetedik alkalommal résztvevő Kaposvári Rákóczi FC és a román első osztályú Condordia Chiajna  küzd majd az óriás serlegért.

Utóbbi csapat a középmezőnyt erősíti a román élvonalban (a 18 csapatos mezőnyben a 14. helyet érték el az előző szezonban), pár éve szerepeltek az Európa Ligában is, és ausztriai edzőtáborukból utaznak majd Szombathelyre. A Király Kupa július 4-én, pénteken 14 órakor kezdődik a Király Sportlétesítményben. Első alkalommal lesznek a mérkőzések 2X40 percesek. Az edzőknek korlátlan cserelehetőségük van.

Az óriás vándorserleg birtokosa lesz egy évig a győztes csapat, külön díjazásban részesül a legjobb kapus, a legjobb mezőnyjátékos, a gólkirály és a legjobb edző. A torna pénzdíjas#!# 300.000 forintot kap a győztes, 200.000 Ft-ot, a második helyezett és 100.000 Ft-ot a harmadik.

A belépőjegy egységesen 1000 Ft, de 14 év alatt és nyugdíjasoknak igazolvány felmutatásával ingyenes.